Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, ze spektakl  Liminal zrealizowany przez Karola Tymińskiego (choreografia, artysta znalazł się także wśród jego wykonawców) dla Iceland Dance Company został uznany za jeden z pięciu najlepszych islandzkich spektakli tańca w roku 2015 według  „Morgunbladid” [Mogunblaðið] – jednego z głównych dzienników ukazujących się na Islandii. Iceland Dance Company to narodowy islandzki zespół tańca, a premiera spektaklu odbyła się w lutym 2015.

 
O przedstawieniu:

 

Liminal jest spektaklem zainspirowanym procesem przechodzenia z jednego stanu do drugiego. Faza środkowa transformacji, gdy stan poprzedni nie jest już utrzymywany,  a konstrukcja nowego jeszcze nie została rozpoczęta, jest charakteryzowana jako niezwykle intensywna, przepełniona niejasnością, zdezorientowaniem.

Ciała performerów, przedstawione tutaj jako materia wykorzystywana do artystycznej kreacji, tworzą pole do eksperymentów, gdzie sami tancerze stają się jednocześnie twórcami i destruktorami budowanych konstrukcji. Zaangażowani w grupowy rytuał wahają się pomiędzy rzeczywistością i duchowością, sacrum i profanum.

 

choreografia: Karol Tymiński
wykonanie: Thyri Huld Bernadett, Hannes Þór Egilsson, Asgeir Helgi Halla Þórðardóttir, , Karol Tymiński
muzyka: Valdimar Johannsson
kostiumy: Agnieszka Baranowska

                                                        
produkcja: Iceland Dance Company

spektakl stworzony na zlecenie Iceland Dance Company

 

Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close