Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III Butohpolis. Festiwalu Sztuki Butoh w zmienionej formule w dniach 12 – 14 maja zostanie zaprezentowany film australijskiego artysty Thomasa Bradleya homoDeathfuck. Film będzie dostępny online przez 48 godzin, od 12 maja od godz. 19.00. Link do produkcji zostanie opublikowany na profilu Butohpolis.

 

Przypominamy, że ideą festiwalu jest nowe butoh i pytania o rozwój tej sztuki w XXI wieku. Organizatorzy starają się zaprezentować różne formy poszukiwań w tym zakresie i zadawać pytania o możliwość nowej estetyki butoh, bez utraty jego istoty. Każda edycja odnosi się do jej interdyscyplinarności i transnarodowości, by jednocześnie przyjrzeć się wpływom różnych kręgów kulturowych na jej uprawianie. 

 

O filmie:

 

Ucieleśniony esej o homoseksualności i śmierci, stworzony w odpowiedzi na Ucztę (Sympozjum) Platona jako dialog ja-mówię-ty-tańczysz-ty-mówisz-ja-tańczę pomiędzy tancerzem, choreografem, kostiumologiem, myślicielem i eseistą Thomasem Bradleyem oraz twórcą teatralnym, aktorem, studentem psychologii i prowokatorem Davidem Woodsem. Film miał premierę na Melbourne Fringe Festival w 2020 roku, na którym zdobył Phantasmogorical Award.

 

Performans i montaż: Thomas Bradley

Współpraca: David Woods, Jon Haynes, Elisa Lind Finnbogadottir

Czas trawania: 47 min

 

Thomas Bradley to artysta multidyscyplinarny, pracujący głównie jako tancerz i projektant kostiumów dla Emanuel Gat Dance (Francja). Wcześniej tańczył z Sydney Dance Company i Australian Dance Theatre. Na jego praktykę ruchową duży wpływ wywarło japońskie butoh. Jest także pisarzem publikującym jako Thomas A. Bradley i producentem muzycznym pod pseudonimem David Jones.

 

www.instagram.com/thomasabradley/ vimeo.com/user72625239

 

 

*** 

 

Więcej o festiwalu

 

Organizator: Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”

Współorganizator: Teatr Limen Butoh

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

Partner: Teatr Akt

Patronat medialny: Centrum Teatru i Tańca, Butohsfera, Fundacja Performa

Wsparcie medialne: portal taniecPOLSKA.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close