Wersja do druku

Udostępnij

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow” (wcześniej pod angielską nazwą Poland Contact Festival „Warsaw Flow”) odbędzie się stolicy w dniach 8-13 lipca 2012. Tegorocznemu festiwalowi patronuje hasło Mistrz i Uczeń, których nosimy w sobie.

W programie:


10 międzynarodowych nauczycieli

6 intensywnych dni pracy twórczej

6 jamow tanecznych o różnej tematyce (meeting, possibility, music, silence, blind, open jam)

3 niezwykłych muzyków oraz artyści wizualni (fluidacje)

2 nowe przestrzenie taneczne oraz praca na łonie natury

2 performance w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w plenerze

Wizja Warsaw Flow 2012

Festiwal Kontakt Improwizacji to specyficzny rodzaj festiwalu, który nie jest nastawiony jedynie na prezentacje spektakli i performance, lecz głównie na pracę i proces własnego rozwoju tanecznego uczestników. Odbywa się on pod okiem wybitnych instruktorów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i pasji tworzą bezpieczną i kreatywną atmosferę do wspólnej eksploracji tej techniki, zarówno dla zawodowych tancerzy,jak i dla amatorów. Jest to jeden z nielicznych festiwali na świecie gdzie na jednej scenie/parkiecie mogą tańczyć ze sobą amatorzy i zawodowcy ucząc się od siebie nawzajem.

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Kontakt Improwizacji – Warsaw Flow jest wydarzeniem szczególnym, ponieważ w tym roku technika ta obchodzi swoje 40 urodziny. Dlatego na festiwal zaproszono najbardziej zasłużonych artystów, którzy przez wiele lat swojej pracy zmieniali w Polsce sposób myślenia o ruchu, jego formie i narracji.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu proponujemy głęboki proces pracy twórczej. Chcemy stworzyć szansę uczestnikom na pochylenie się przed i wsłuchanie w głos autorytetu i mistrza, którego nosimy w sobie. Jednak naszym zdaniem, odkryć go możemy tylko w kontakcie z innym prawdziwym mistrzem. W Polsce w dziedzinie szeroko pojętego rozumienia i myślenia o ruchu, mistrzami byli i są: Ray Chung, Milan Kozanek, Leszek Bzdyl i Iwona Olszowska. Dodatkowo listę nauczycieli uzupełniają Simon Malone, Malaika i Richard Sarco-Thomas, Tomasz Wygoda, Paulina Święcańska oraz Magdalena Radłowska.

Dodatkowo wydarzeniem uzupełniającym naszą propozycję jest pofestiwalowy projekt performatywny w przestrzeni miejskiej Entr(e) Spacios prowadzony przez niesamowitych nauczycieli i performerów: Eckharda Mullera (organizatora CI Festival Freiburg/Niemcy) oraz jego partnerkę Danielę Schwartz (Argentyna).

Organizatorzy zapraszają na podróż w głąb siebie i odkrycie własnego nauczyciela, partnera i przyjaciela.

Szczegółowy grafik do pobrania

Czym jest kontakt improwizacja?

To taniec, którego prekursorem jest Steve Paxton, amerykański tancerz i choreograf. Czerpiąc ze sztuk walki i elementów innych technik tanecznych jak taniec współczesny -najczęściej rozgrywa się w duecie, ale tancerze mogą tworzyć także większe grupy. Taniec jest spontaniczny, kreatywny, jego formy powstają bez planowania. Nie ma w nim przewidywalności i utartych schematów ruchowych. Ta forma tańca to gra z nieskończonymi możliwościami. Każdy taniec to podróż w nieznane i rodzaj dynamicznej medytacji. Ciało staje się narzędziem poszukiwań i odkrywania możliwości płynących z nieustannie zmieniającego się punktu kontaktu między partnerami oraz oddziaływania między nimi prawa grawitacji, siły pędu i interakcji. Taniec wyzwala kreatywność, rozwija umiejętność komunikacji niewerbalnej.

Szczegółowe informacje:www.polandcontactfestival.com

oraz w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia: http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/1264

Organizatorzy III edycji festiwalu:

Paulina Święcańska, Anna Wyganowska, Małgorzata Pianowska, Małgorzata Kołoda oraz Fundacja Artystyczna PERFORM.

Festiwal Warsaw Flow 2012 jest dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta St. Warszawa.

Kontakt:

PR, media: Małgorzata Pianowska, info@perform.org.pl

płatności, rezerwacja: Małgorzata Kołoda, gosiakoloda@polandcontactfestival.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close