Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek, 15 października 2012, o godz. 18:30 Instytut Muzyki i Tańca serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu Wszystko o tańcu. Gościem Instytutu będzie ASHLEY PAGE, znany brytyjski choreograf, wcześniej pierwszy solista Royal Ballet w Londynie, a ostatnio dyrektor artystyczny Scottish Ballet w Glasgow, który przyjął zaproszenie Krzysztofa Pastora, by wystawić w Warszawie balet Century Rolls do muzyki koncertu fortepianowego współczesnego amerykańskiego kompozytora Johna Adamsa. Prapremiera tej pracy znajdzie się w listopadowym programie nowego wieczoru Polskiego Baletu Narodowego pt. Echa czasu (premiera: 17 listopada 2012).

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o wysłanie rezerwacji na adres: imit@imit.org.pl (w tytule maila: Wszystko o tańcu 15 października 2012).

Spotkanie będzie rejestrowane dla Pracowni Dokumentacji Tańca IMIT

Ashley Page jest wychowankiem Royal Ballet School. W 1976 roku związał się z zespołem Royal Ballet, gdzie w 1984 roku został pierwszym solistą. Występował tam w całym repertuarze, ale też kreował role w nowych baletach Fredericka Ashtona, Kennetha MacMillana, Glena Tetley’a i Richarda Alstona. Już w 1982 roku debiutował jako choreograf w Royal Ballet i został wówczas wyróżniony Nagrodą Choreograficzną Fredericka Ashtona. Blisko dwadzieścia prac stworzył później dla samego Royal Ballet, ale realizował także swoje balety m.in. z Rambert Ballet, Het Nationale Ballet, Western Australia Ballet i Scottish Ballet, którego był dyrektorem artystycznym w latach 2002-2012. Wystawiał tam także własne wersje choreograficzne popularnych baletów: Dziadka do orzechów, Kopciuszka i Śpiącej królewny. Pracował dla filmu i telewizji BBC. Jest też laureatem prestiżowych brytyjskich nagród artystycznych.

Informujemy także, że tydzień później, 22 października odbędzie się w siedzibie IMIT spotkanie z KATHRYN BENNETTS, byłą solistką Baletu Stuttgarckiego, później baletmistrzynią Baletu Frankfurckiego, a ostatnio dyrektorką Królewskiego Baletu Flandrii w Antwerpii, która realizuje z Polskim Baletem Narodowym balet WILLIAMA FORSYTHE’AArtifact Suite.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close