Wersja do druku

Udostępnij

Łatwy tekst [pobierzEasy to read _ Laboratoria Taniec i Niepełnosprawność (miniaturka)

 

Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają do udziału w 3 stacjonarnych laboratoriach tańca współczesnego skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności. Laboratoria są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

 

Każde z laboratoriów to trwające 3 dni warsztaty umożliwiające artystom i artystkom pogłębienie własnej praktyki ruchowej i umiejętności pracy z partnerem. Będą okazją do badania i budowania własnych słowników ruchowych.

 

Uczestnicy mają zapewniony nieodpłatnie nocleg i wyżywienie. Samodzielnie pokrywają jedynie koszty podróży.

Wybrani artyści zostaną zaproszeni do udziału w laboratoriach w Holandii organizowanych we współpracy z Holland Dance Festival.

  

Harmonogram laboratoriów:

 

9-11 sierpnia 2019 roku – Lab #1  

Prowadzenie: Justyna Duda, Ewa Sobiak (język polski)

Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom

W wyniku tego laboratorium wybrany zostanie duet. Duet ten pojedzie w dniach 29 września  5 października 2019 roku na międzynarodowe laboratorium do Maastricht organizowane przy festiwalu Dutch Dance Days.

 

23-25 września 2019 roku – Lab #2 

Prowadzenie: Marc Brew (język angielski)

Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom

Laboratorium odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open The Door.

W wyniku tych warsztatów troje artystów wybranych spośród uczestników laboratorium pojedzie na dwutygodniową rezydencję odbywającą się w dniach 15-29 listopada 2019 roku w ramach DanceAble Symposium do Hagi. 

 

11-13 października 2019 roku – Lab #3

Prowadzenie: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (język polski)

Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom

Podsumowanie poprzednich sesji laboratoryjnych. Upowszechnianie doświadczeń uczestniczek i uczestników międzynarodowego laboratorium w Maastricht.

 

Istnieje możliwość zgłoszenia się jedynie na wybrane laboratoria. Ale zachęcamy do zgłoszeń na wszystkie 3 laboratoria razem.

 

Jakie są opłaty związane z udziałem w laboratoriach?

Udział w laboratoriach w Polsce jest nieodpłatny – organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu i wyżywienia. Uczestnicy samodzielnie pokrywają jedynie koszty dojazdu na miejsce.

Udział w zagranicznych laboratoriach w Maastricht i w Hadze jest nieodpłatny – organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu, wyżywienia i podróży.

 

Kogo zapraszamy do udziału w laboratoriach?

Artystki i artystów tworzących w obszarze tańca (tancerzy, twórców tańca, choreografów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności).

Laboratorium jest otwarte dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, które są zainteresowane odkrywaniem nowych form ruchu i relacji z własnym ciałem i z innymi.

 

Minimalny wiek: 18 lat

Maksymalna liczba osób w grupie: do 15 osób

 

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą dla uczestnictwa, organizatorzy zapewniają dostępność miejsca, w którym odbędzie się laboratorium i rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby udostępniona zostanie dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

 

Za pomocą formularza organizatorzy zbierają następujące informacje, które posłużą do rekrutacji uczestników:

– Twoje doświadczenie w obszarze tańca: jako tancerza, studenta  tańca, tancerza amatora, widza; (Organizatorzy wiedzą, że niepełnosprawni tancerze mają mniej możliwości do zdobywania doświadczenia, więc rozważają to kryterium w bardzo szerokim znaczeniu tego terminu)

– Twoja motywacja do wzięcia udziału w laboratoriach;

– Twoje możliwości zastosowania wiedzy zdobytej w laboratorium i dzielenia się nią w lokalnym środowisku artystycznym.

Aby wziąć udział w warsztacie, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

 

Zgłoszenia: 

Termin zgłoszeń: 8 lipca 2019 roku

Formularz zgłoszeniowy: tutaj

 

Wyniki naboru zostaną ogłoszone najpóźniej 12 lipca 2019 roku.

 

Tłumaczenie na Polski Język Migowy:

 

 

 

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu lub złożeniu wniosku, skontaktuj się z:

Karolina Dziełak-Żakowska

e-mail: karolina.zakowska@imit.org.pl

tel.: 22 829 20 05

 

Ubezpieczenie:

Uczestnicy laboratoriów tańca współczesnego Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic zobowiązują się samodzielnie zapewnić sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Instytut nie ubezpiecza uczestników w tym zakresie oraz nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki ani kontuzje, które nastąpią bez winy prowadzącego zajęcia lub osób z ramienia Instytutu.

 

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, British Council

Warsztaty są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

 

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr ROZBARK, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Muzeum Śląskie, Festiwal Open The Doors

 

Patron medialny: TVP Kultura

 

Projekt odbywa się w ramach programu Teatr – Taniec – Niepełnosprawność  realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close