Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że 2 października 2017 uruchomiony został nabór wniosków do programów departamentu tańca Instytutu Muzyki i Tańca na rok 2018.

 

Nabór obejmuje następujące programy: Scena dla tańca (VIII edycja) oraz Program wydawniczy (V edycja).

 

W ramach programu Scena dla tańca dofinansowywane są projekty pozwalające na regularną obecność spektakli tanecznych na scenach teatralnych i w innych instytucjach prezentujących sztukę (np. centra sztuki, galerie prezentujące projekty performatywne) w całej Polsce. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju. Sceny repertuarowe oraz inne placówki instytucjonalne zajmujące się na co dzień prezentacją sztuki i dysponujące odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym mogą w ramach programu nawiązywać współpracę z zawodowymi niezależnymi artystami i zespołami tańca lub z zawodowymi tanecznymi zespołami instytucjonalnymi.

 

Program nie finansuje prezentacji spektakli w ramach festiwali oraz produkcji nowych spektakli tanecznych.

Program nie finansuje także projektów inwestycyjnych.

 

 W ramach Programu  wydawniczego dofinansowywana jest publikacja wydawnictw naukowych i popularnonaukowych (pierwszych wydań wydawnictw polskojęzycznych lub tłumaczeń na język polskich) z dziedziny historii, teorii, pedagogiki tańca oraz wydawnictw popularyzatorskich, w tym: prac doktorskich i magisterskich, tomów pokonferencyjnych, biografii, monografii, tomów zbiorowych, albumów okolicznościowych, numerów specjalnych periodyków i innych.

 

 

Termin naborów:

Scena dla tańca i Program wydawniczy: 30 listopada 2017

 

Szczegółowe informacje oraz wszystkie wymagane dokumenty aplikacyjne i rozliczeniowe są do pobrania na stronie Instytutu Muzyki i Tańca: www.imit.org.pl w zakładce programy/departament tańca.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close