Wersja do druku

Udostępnij

 Informujemy, że 18 lutego 2021 roku uruchomiony został nabór wniosków do programu Scena dla tańca na rok 2021.

 

Program Scena dla tańca jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywane są projekty pozwalające na regularną obecność spektakli tanecznych na scenach teatralnych i w innych instytucjach prezentujących projekty z dziedziny sztuk performatywnych (np. centra sztuki, galerie, domy kultury) w całej Polsce w szczególności w mniejszych miejscowościach nieposiadających stałej oferty spektakli z obszaru tańca. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach w całym kraju. Sceny repertuarowe oraz inne placówki instytucjonalne zajmujące się na co dzień prezentacją projektów z dziedziny sztuk performatywnych i dysponujące odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym mogą w ramach Programu nawiązywać współpracę z zawodowymi niezależnymi artystami i zespołami tańca lub z zawodowymi tanecznymi zespołami instytucjonalnymi.

 

Główne cele Programu:

 

1. Umożliwienie szerokiej publiczności regularnego dostępu do programu prezentacji wydarzeń artystycznych z dziedziny tańca ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie nie ma stałej oferty spektakli tanecznych lub nie jest prowadzona stała działalność artystyczna w dziedzinie tańca.

2. Budowanie publiczności spektakli tańca.

3. Budowanie repertuaru zespołów i artystów tańcadzięki możliwości długofalowego planowania prezentacji spektakli.

4. Działanie na rzecz podnoszenia poziomu profesjonalnego artystów tańca poprzez wspieranie regularnych prezentacji spektakli, które stanowią warunek konieczny dojrzewania dzieł i dopracowywania warsztatu zarówno choreografa, jak i tancerza.

5. Umożliwienie długofalowej współpracy zespołów i artystów tańca z teatrami repertuarowymi i innymi ośrodkami prezentującymi projekty z dziedziny sztuk performatywnych.

 

Oczekiwane rezultaty programu:

 

1. Budowanie publiczności tańca ze szczególnym uwzględnieniem publiczności na obszarach, gdzie nie ma stałej oferty spektakli tanecznych lub nie jest prowadzona stała działalność artystyczna w dziedzinie tańca.

2. Budowanie stałego repertuaru zespołów i artystów tańca poprzez wspieranie regularnych pokazów spektakli tanecznych.

3. Podniesienie poziomu profesjonalnego artystów tańca dzięki regularnej prezentacji spektakli.

4. Wzmocnienie współpracy pomiędzy niezależnymi zespołami i artystami tańca oraz tanecznymi zespołami instytucjonalnymi a teatrami repertuarowymi oraz innymi instytucjami kulturalnymi, a także wzmocnienie współpracy pomiędzy zespołami tańca.

 

Ogłoszenie Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca z 18 lutego 2021 roku o terminie i trybie naboru wniosków do programu Scena dla tańca edycja 2021

 

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do programu Scena dla tańca nr 1(11)/T/2021. Budżet programu w edycji 2021 wynosi 250 000 zł.

 

Termin składania wniosków do edycji programu upływa 18 marca 2021 roku.

 

Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie za pomocą systemu Witkac w terminie do 18 marca 2021 roku do godziny 23:59:59.

 

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia wyników naboru na stronie internetowej Instytutu upływa 19 kwietnia 2021 roku. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą mailową.

 

 

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz – zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca

Maciej Seniw – kierownik Działu Programowego, Departament Tańca, Instytut Muzyki i Tańca

Karolina Dziełak-Żakowska – koordynatorka programu, Departament Tańca, Instytut Muzyki i Tańca

 

KONTAKT: tel. 22 829 20 05, 785 180 000, mail: karolina.zakowska@imit.org.pl

 

Dokumenty do pobrania: 

 

Regulamin [do pobrania]

Załącznik 1 – Wzór umowy o współpracy [do pobrania]

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close