Wersja do druku

Udostępnij

Trwa nabór do trzeciej edycji programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3. Choreografki i choreografowie, którzy chcieliby odbyć rezydencję w Luksemburgu w 2020 roku, mogą przesyłać zgłoszenia do programu do 26 listopada 2019 roku, do godz. 23.59. 

 

PROJECT 2/3 zakłada wsparcie produkcyjno-rezydencyjne dla artystów z Polski i Luksemburga, służy nawiązaniu i utrzymywaniu kontaktu pomiędzy środowiskami tanecznymi oraz zwiększaniu obecności tańca w świadomości mieszkańców Luksemburga i Polski. Instytucjami realizującymi projekt od strony organizacyjnej i rezydencyjnej są: w Luksemburgu – Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L, w Polsce – Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie. 

 

Cele projektu:

– wymiana doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu;

– wymiana artystyczna z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością;

– umożliwienie autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

 

Wymagania organizacyjne:

– do udziału w projekcie mogą zostać zakwalifikowane osoby będące polskimi rezydentami podatkowymi: profesjonalny choreograf lub profesjonalna choreografka wraz z maksymalnie dwuosobowym zespołem artystów tańca (minimalna liczba artystów wyjeżdżających na rezydencję – 2, maksymalna liczba artystów wyjeżdżających na rezydencję – 3);

– artysta lub artystka oraz zespół muszą być dyspozycyjni przez cały okres trwania rezydencji, czyli w okresie od 21 października do 4 listopada 2020 roku włącznie;

– artyści-rezydenci zobowiązują się publicznie zaprezentować pokaz pracy-w-procesie w dniu 3 listopada 2020 w ramach cyklicznego wydarzenia Le 3 du TROIS (http://www.danse.lu/evenements/3-du-trois/);

– wymagana jest umiejętność samodzielniej organizacji pracy w warunkach otwartej rezydencji;

– projekt może dotyczyć dowolnego obszaru choreografii współczesnej.

 

Terminy rezydencji w Luksemburgu: 21 października – 4 listopada 2020 roku

 

W ramach PROJECT 2/3 organizatorzy zapewniają:

– 5000 zł  na osobę na pokrycie kosztów biletu lotniczego oraz honorarium;

– zakwaterowanie z dostępem do kuchni, ulokowane blisko Centrum TROIS C-L;

– dostęp do studio oraz teatru Babanenfabrik, gdzie mieści się Centrum TROIS C-L;

– pracę z reżyserem oświetlenia w dniach 2 i 3 listopada 2020, przed realizacją prezentacji pracy;

– uczestnictwo w profesjonalnych, porannych lekcjach (również z możliwością poprowadzenia  lekcji).

 

Aplikacja powinna zawierać:

– biografię choreografa-aplikanta/choreografki-aplikantki oraz skrócone biografie towarzyszących mu/jej tancerzy/tancerek,

– list motywacyjny oraz opis projektu proponowanego do realizacji w ramach rezydencji,

– zapotrzebowanie techniczne,

– linki wideo do prac choreograficznych aplikanta/aplikantki/zespołu,

– klauzulę informacyjną dla uczestników programu podpisaną przez aplikanta/aplikantkę. Klauzula do pobrania TUTAJ

 

 

Wnioski w języku angielskim należy składać drogą elektroniczną na adres karolina.zakowska@imit.org.pl  do 26 listopada 2019 roku do godz. 23:59:59. 

 

Komisja oceniająca wnioski powołana przez Zastępcę Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca stworzy krótką listę projektów (3-5 projektów), która zostanie przekazana stronie luksemburskiej. Ostatecznego wyboru projektu dokona dyrektor TROIS C-L, a  wyniki zostaną podane do 12 grudnia 2019 roku.

 

Pełna treść ogłoszenia także tutaj.

 

 Luxembuorg_centre_logo (miniaturka)    IMIT (miniaturka) 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close