Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje już po raz trzeci, rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 9 maja. W jej ramach odbędą się spektakle, pokazy filmów, performanse, wykłady, warsztaty i wiele innych, zarówno on-line, jak i na żywo.

 

Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, gdy nie zawsze możemy się spotykać podczas różnego typu przedsięwzięć artystycznych, do akcji tańczMY zgłoszono rekordowo aż 122 wydarzenia taneczne. Pokazuje to, że środowisko tańca jest nieustannie aktywne, a duch Terpsychory wciąż w nas żyje i nie gaśnie – mówi Maciej Seniw z Instytutu Muzyki i Tańca, koordynator akcji.

 

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca obejmuje środowisko taneczne w całej jego różnorodności – do akcji tańczMY zgłosiły się zarówno największe, najbardziej prestiżowe instytucje artystyczne i uczelnie w Polsce, jak i niezależni artyści, lokalne domy kultury czy szkoły tańca.

 

W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia Instytut Muzyki i Tańca zaprasza także do zapoznania się z orędziem, którego polski przekład przygotowuje co roku we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Teatralnym (ITI). Orędzie zostanie opublikowane o 12.00.

 

Wszystkie informacje na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, w tym pełen harmonogram wydarzeń w ramach akcji tańczMY, znajduje się na stronie imit.org.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close