Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Programu wydawniczego 2020, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, ukazała się książka Grety Polańskiej-Moidinis pt. Pilates. Podręcznik do nauki ćwiczeń na macie z uwzględnieniem profilaktyki dla tancerzy. Współwydawcą publikacji, poza samą autorką, jest Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Publikacja składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich przedstawiono twórcę metody oraz teorię i główne założenia pilatesu. Opisy wzbogacono tu zdjęciami anatomicznymi. Autorka przygotowała także osobny rozdział skierowany do tancerzy, aby podkreślić wagę wprowadzenia ćwiczeń pilatesu do ich codziennego treningu (Taniec i jego wpływ na aparat ruchu i zdrowie tancerzy). W części drugiej zaprezentowano kompletny repertuar klasycznych ćwiczeń na macie, które oprócz opisu zobrazowano zdjęciami poszczególnych etapów wykonania. Każde ćwiczenie zostało opisane pod względem technicznym, kinejzologicznym i oddechowym. Ponadto ćwiczenia zostały pogrupowane według stopnia ich zaawansowania.

Książkę można nabyć na stronie autorki: https://www.gretaspilates.com/

O autorce:

Greta Polańska-Moidinis – choreografka, pedagog tańca, instruktorka i szkoleniowiec pilatesu z piętnastoletnim doświadczeniem, wykładowczyni akademicka. Absolwentka studiów pedagogiczno-artystycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Kalifornijskiego Instytutu dla Profesjonalistów Pilates Body Art. And Science International (BASI). Przez wiele lat była tancerką Teatru Tańca Współczesnego Alter w Kaliszu, jest autorką wielu spektakli tanecznych w Polsce i w Grecji, choreografką autorskiego widowiska otwierającego olimpiadę w 2004 roku w Volos w Grecji. Założyła prywatną szkołę tańca i Pilates Studio w Grecji, gdzie mieszkała w latach 2002-2017. Prowadziła wiele kursów instruktorskich, warsztatów i szkoleń pilatesu w Polsce, Grecji, Anglii i Turcji. Obecnie mieszka w Warszawie. Od 2017 roku wykłada anatomię funkcjonalną, pilates i ruch sceniczny w Instytucie Choreografii i Technik Tańca na Akademii Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W 2015 roku opracwoała e-podręcznik do nauki pilatesu z zakresu ćwiczeń na macie w języku polskim, z którego korzystają uczestnicy jej kursów instruktorskich oraz studenci i praktycy pilatesu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close