Wersja do druku

Udostępnij

Już po raz trzeci odbędzie się ogólnopolska akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia już od prawie 40 lat.

 

Celem działania jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół ważnej dla nas wszystkich idei obchodów tego święta. Hasło „tańczMY” sugeruje właśnie ten wspólnotowy charakter, który mamy zamiar w kolejnych edycjach rozszerzyć także na inne środowiska, docierając do osób niezwiązanych na co dzień ze sztuką tańcamówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Nabór wydarzeń składających się na akcję tańczMY potrwa do 14 kwietnia. W związku z sytuacją epidemiczną możliwe jest zgłoszenie zarówno tych odbywających się stacjonarnie, jak i w formule on-line.

 

W akcji, która odbędzie się od 22 kwietnia do 9 maja, mogą wziąć udział instytucje kultury, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne oraz osoby fizyczne. Wszyscy otrzymają możliwość oznaczenia organizowanych wydarzeń znakiem tańczMY, który będzie scalać te przedsięwzięcia wokół wspólnej idei.

 

W pierwszej edycji do akcji tańczMY przyłączyło się 45 organizatorów z ponad 80 wydarzeniami, w których wzięło udział około 7 tysięcy uczestników i blisko 15 tysięcy widzów. W zeszłym roku, mimo pandemicznych trudności, aż 5,5 tysięcy uczestników wzięło udział w ponad  30 wirtualnych wydarzeniach. Radością z tańca dzielono się podczas spektakli, wydarzeń animacyjno-społecznych i naukowych, warsztatów i konkursów tanecznych w ramach programu. Mimo że wiele wydarzeń zostało przesuniętych w czasie z powodu obostrzeń covidowych, pasjonatom tańca udało się licznie zorganizować w sieci i promować taniec we wszystkich stylach i formach.

 

Zgłoś swoje wydarzenie i podziel się radością z tańca z innymi!

 

Kontakt w sprawie akcji: tanczMY@imit.org.pl

 

Regulamin akcji tańczMY: pobierz w PDF

Formularz zgłoszeniowy: pobierz w Excel

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close