Wersja do druku

Udostępnij

Zgodnie z regulaminem Programu wydawniczego w dniu 15 stycznia 2020 roku w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca (IMiT) w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji opiniującej wnioski złożone do VII edycji programu.

 

W posiedzeniu uczestniczyły:

 

• Jadwiga Grabowska (Majewska) – ekspert zewnętrzny, kierownik Działu Naukowo-Wydawniczego Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego;

• dr hab. Jagoda Hernik-Spalińska, prof. IS PAN – ekspert zewnętrzny, pracownik Zakładu Historii i Teorii Teatru Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk;

• Urszula Loba-Wilgocka – ekspert zewnętrzny, prezes Polskiego Forum Choreologicznego, dyrektor Instytutu Choreologii;

• Karolina Bilska – pracowniczka IMiT – sekretarz Komisji, bez prawa głosu.

 

 

Do programu zgłosiło aplikacje sześciu Wnioskodawców. W pierwszym etapie dokonano oceny złożonych wniosków pod względem formalnym. Ocena formalna przeprowadzona została przez Członka Komisji powołanej z ramienia IMiT-u.

Wnioski zgłoszone przez Art Stations Foundation i Fundację Instytut Białowieski zostały odrzucone ze względów formalnych.

 

Uzasadnienie odrzucenia z powodu niedopełnienia kryteriów formalnych zawarto w Protokole oceny formalnej Programu wydawniczego nr 6(7)/T/2020 dostępnym do wglądu w Instytucie Muzyki i Tańca.  Z tego względu wyżej wymienione wnioski nie podlegały dalszej ocenie merytorycznej.

 

Pozostałe wnioski przedłożono do drugiego etapu konkursowego – oceny merytorycznej. Ocenę merytoryczną powierzono ekspertom zewnętrznym powołanym do Komisji.

 

Zastępca Dyrektora Instytutu Aleksandra Dziurosz na podstawie rekomendacji Komisji podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania następującym projektom:

 

 

Lista projektów, które otrzymały pełne dofinansowanie (w kolejności alfabetycznej wg nazwy Wnioskodawcy):

 
1. Fundacja „Pompka”
projekt: Ja, Tatsumi Hijikata
kwota dofinansowania: 19 800,00 zł;
 
2. Greta Polańska Moidini
projekt: Podręcznik do nauki Pilates w zakresie ćwiczeń na macie ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki dla tancerzy
kwota dofinansowania: 17 305,75 zł;
 
3. Wydawnictwo Jedność       
projekt: 25 lat Kieleckiego Teatru Tańca    
kwota dofinansowania: 20 000,00 zł.

 

 

Projekt, który otrzymał częściowe dofinansowanie:

 

 

Polski Teatr Tańca   

projekt: Nieoczywiste związki tańca z nauką i sztuką − skrypt rozmównic w Polskim Teatrze Tańca

kwota dofinansowania: 2894,25 zł

 

 

Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy do aplikowania w kolejnych naborach wniosków.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close