Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza wyniki naboru wniosków do VI edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia.

 

24 marca 2021 odbyło się zdalne posiedzenie komisji opiniującej wnioski złożone w pierwszym naborze do programu. W skład komisji weszli:

Grzegorz Chełmecki – ekspert niezależny

Janusz Orlik – ekspert niezależny

Joanna Sibilska – ekspertka niezależna

 

Wyniki znajdą Państwo w protokole [do pobrania].

 

Do 15 września 2021 można składać wnioski do drugiego naboru tegorocznej edycji programu.

 

Więcej o programie

 

Celem programu jest wsparcie profesjonalnych tancerzy tańca artystycznego w procesie zdobywania kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnych do rozpoczęcia drugiej ścieżki kariery zawodowej, po zakończeniu kariery scenicznej. W ramach programu przyznawane są stypendia na realizację przez tancerzy profesjonalnych indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz utrzymania).

 

Wysokość stypendium wynosi maksymalnie 40 000 zł na realizację całego indywidualnego projektu z zakresu przekwalifikowania zawodowego, rozłożonego:

• maksymalnie na okres od 1 kwietnia 2021 do 30 września 2024, minimalnie przez 3 kolejne miesiące (w 1. naborze wniosków)

• maksymalnie na okres od 1 października 2021 do 31 marca 2025, minimalnie przez 3 kolejne miesiące (w 2. naborze wniosków)

W wypadku projektów z zakresu przekwalifikowania zawodowego realizowanych w trybie wieloletnim dofinansowanie na 2., 3., 4. i 5. rok przyznawane jest w formie promesy.

 

W VI edycji programu planowane są dwa nabory wniosków:

  • I nabór: do 15 marca 2021;
  • II nabór: do 15 września 2021.

 

Kontakt:

Monika Kaszewska (reorientacja@imit.org.pl, 22 657 20 05)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close