Wersja do druku

Udostępnij

W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze do drugiej edycji programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L i Centrum Kultury w Lublinie wpłynęło 17 aplikacji.

 

Komisja w składzie:

 

Maciej Kuźmiński – ekspert zewnętrzny, choreograf, tancerz, pedagog, inicjator programu wymiany PROJECT 2/3 

Karolina Wycisk – ekspertka zewnętrzna, krytyczka teatralna, kuratorka, koordynatorka edycji  programu wymiany PROJECT 2/3 w 2018 roku,

Karolina Dziełak-Żakowska – przedstawicielka Instytutu Muzyki i Tańca, Specjalistka ds. Programowych, koordynatorka obecnej edycji  programu wymiany PROJECT 2/3

 

zarekomendowała 5 wniosków, biorąc pod uwagę kryteria oceny formalnej (termin złożenia wniosku, poprawność aplikacji i jej zgodność z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze) oraz kryteria oceny merytorycznej: spójność i wartość artystyczną projektu, dotychczasowy dorobek choreografa i tancerzy, otwarcie na współpracę z artystami z Luksemburga. Jedna aplikacja została odrzucona z powodów formalnych ze względu na przekroczenie terminu zgłoszeń. Publikujemy wyniki preselekcji.

 

Lista wybranych aplikacji (w kolejności alfabetycznej wg nazwiska osoby aplikującej):

 

1. Artur Bieńkowski

2. Wojciech Grudziński

3. Agnieszka Kryst

4. Renata Piotrowska

5. Marta Ziółek

 

Rekomendowane wnioski zostaną przesłane do Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L, które wyłoni jeden projekt rezydencyjny.

 

Ogłoszenie ostatecznych wyników naboru nastąpi 6 maja 2019 roku.

 

Luxembuorg_centre_logo (oryginał)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close