12 kwietnia 2022 roku ruszyły zapisy na wszystkie z 224 warsztatów i projektów badawczych, organizowanych w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Zapisywać się można za pośrednictwem strony www.impulstanz.com oraz osobiście w Biurze Warsztatów w Dzielnicy Muzeów (Wiedeń).

Wersja do druku

Udostępnij

Od 7 lipca do 7 sierpnia br. w wiedeńskim Arsenale 126 wykładowców i wykładowczyń poprowadzi warsztaty dla początkujących i zawodowych tancerzy i tancerek we wszystkich przedziałach wiekowych. Ponad 100 z 224 dostępnych kursów, w tym 9 projektów badawczych, przeznaczonych jest dla doświadczonych i profesjonalnych tancerzy i choreografów (kursy advanced i advanced plus). Będzie to okazja do doskonalenia umiejętności na zajęciach warsztatowych i repertuarowych, poszerzania wiedzy na warsztatach teoretycznych oraz realizowania swojego potencjału artystycznego w eksperymentalnych i intensywnych projektach badawczych.

Osoby uczestniczące w warsztatach zapoznają się z technikami tańca afrykańskiego, klasycznego, hip-hopowego, voguing’u, tańca współczesnego, pole dance, a także autorskimi technikami legendarnego teatru tańca Ultima Vez. Zajęcia prowadzone będą zarówno przez doświadczonych artystów i artystki, takich jak Salim Gauwloos, Nina Kripas czy Damien Jalet, jak i wschodzące sławy (William Briscoe, Ina Holub, Alexander Vantournhout).

Zapisy

Ponadto do 31 maja trwają zapisy do programów szkoleniowych ImPacT i Team up (drugi skierowany jest w szczególności do grup).

Program wydarzeń performatywnych, składających się na tegoroczną edycję festiwalu, również nabiera kształtów. Oprócz już ogłoszonych choreografów i choreografek oraz zespołów, takich jak Anne Teresa De Keersmaeker, Tanztheater Wuppertal Pina Bausch czy Ultima Vez Wima Vandekeybusa, na festiwalu wystąpi m.in. ikona tańca francuskiego, Mathilde Monnier. W jej nowym, gęstym znaczeniowo spektaklu Records, powstałym w reakcji na lockdown, sześcioro tancerzy na nowo zaznaje wolności, której gorączkowa eksploracja doprowadza ich na pogranicze śpiączki. Z kolei w spektaklu All the Good Jan Lauwers i Needcompany opowiedzą historię miłosną, w której biografia artystyczna Elika Niva, byłego żołnierza elitarnej jednostki armii izraelskiej i tancerza, przeplata się ze scenami życia rodzinnego w brukselskiej dzielnicy Molenbeek.

Po raz pierwszy na ImPulsTanz wystąpi francusko-iworyjska choreografka i tancerka Nadia Beugré. W swojej pracy zbiorowej L’Homme rare Beugré nawiązuje do serii historycznych zdjęć z targów niewolników z Wybrzeża Kości Słoniowej, podejmując refleksję nad historią europejskiego spojrzenia na czarne ciała i jego trwałością w dzisiejszych czasach. Beugré wystąpi również na scenie we wznowieniu pracy In a corner the sky surrenders… autorstwa południowoafrykańskiej choreografki Robyn Orlin, której premiera miała miejsce w 1994 roku. Solo nawiązuje do pobytu Robyn Orlin w Nowym Jorku, w szczególności poświęcone jest tamtejszym bezdomnym, ich kartonowych domom (w spektaklu służącym za scenografię) i instynktowi przetrwania.

W tym roku na festiwalu wystąpi również ponownie Ivo Dimchev z musicalem In Hell with Jesus. Sześcioro postaci tańczy i śpiewa w gejowskim barze przed i po własnej śmierci w masakrze. Przy okazji stawiają 69 fundamentalnych pytań: Co lepsze: W piekle z Jezusem czy w niebie z Trumpem? Najlepsza kombinacja kolorów? Beatlesi czy Michael Jackson? A także: Co jest nie tak z większością musicali?

W centrum pracy Temple du présent autorstwa Stefana Kaegi / Rimini Protokoll znajduje się akwarium, a dokładniej ośmiornica w akwarium. Tak rozpocznie się VII Konwencja Choreograficzna w ramach unijnej sieci Life Long Burning – Towards a sustainable Eco-System for Contemporary Dance in Europe, która odbędzie się podczas festiwalu ImPulsTanz od 9 do 17 lipca. Spektakle, wykłady, panele i warsztaty poprowadzą m.in. Claudia Bosse, Sergiu Matis i Alexander Gottfarb, a ich tematyką będą nie-ludzkie relacje międzyludzkie, problemy postantropocenu oraz spojrzenia na taniec i choreografię w czasach kryzysu (klimatycznego).

Bilety na wybrane spektakle będą dostępne od 10 maja.

Sprzedaż biletów na wszystkie pozostałe spektakle rozpocznie się 7 czerwca.

Aktualizowane na bieżąco materiały na temat ImPulsTanz 2022 można znaleźć na stronie www.impulstanz.com.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close