Wersja do druku

Udostępnij

Dziś ruszają pokazy w ramach III edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca. Program umożliwia długofalowe planowanie prezentacji spektakli tanecznych, a poprzez to – budowanie repertuaru zespołów i artystów niezależnych. Celem programu jest umożliwienie szerokiej publiczności regularnego dostępu do programu prezentacji wydarzeń artystycznych z dziedziny tańca, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie pomimo istniejącej dużej liczby zespołów nie ma stałej sceny dla tańca lub nie jest prowadzona żadna działalność artystyczna z dziedziny tańca. Długofalowym celem programu jest także działalność na rzecz podnoszenia poziomu profesjonalnego artystów wykonawców poprzez wspieranie regularnych prezentacji spektakli.

W ramach programu finansowane są projekty odbywające się od 1 marca do 30 listopada 2013. Jako pierwsze zostaną pokazane spektakle Polskiego Teatru Tańca, realizowane w ramach projektu Znajdź miejsce dla tańca. W piątek 1 marca we Wrzesińskim Domu Kultury zostaną pokazane dwa przedstawienia PTT – Trzy siostry – wyobrażenie w choreografii Andrzeja Adamczaka i Balladyna w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty. Natomiast w piątek 8 marca w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbędzie się pokaz innego spektaklu PTT – Desert w choreografii Pauliny Wycichowskiej.

Również w marcu odbędą się pokazy innego projektu, realizowanego w ramach Sceny dla tańca – polskie prezentacje w cyklu Performans jako paradygmat sztuki. Przedstawienia pokazywane będą w Warszawie w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Pawilonie Emilia w Warszawie. Będą to kolejno: Teraz jest czas Mikołaja Mikołajczyka, przygotowany wspólnie z seniorami z Zakrzewa w ramach projektu Wielkopolska: rewolucje (8-9 marca), solo Marii Stokłosy Intercontinental (16 marca) oraz Akumulacja © Trisha Brown Ramony Nagabczyńskiej (23 marca).

Oprócz projektów Znajdź miejsce dla tańca i Performans jako paradygmat sztuki w ramach programu Scena dla tańca realizowane będą następujące projekt: Niedziele dla tańca Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, Pracownia Fizyczna: „Zdarzenia” i „Re:akcje”, Przygoda z tańcem (Ngoma – tańczący słoń: taneczny spektakl ineraktywny dla dzieci) oraz Trójmiejski Punkt Taneczny.

Szczegółowe informacje na temat III edycji programu, wraz z opisem projektów, spektakli i kalendarium można znaleźć na stronie:

http://www.scenadlatanca.pl

Regulamin programu dostępny jest na stronie: http://www.imit.org.pl (zakładka programy/departament tańca)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close