Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Strefa Otwarta zaprasza w czwartek 19 marca o godz.19.00 do Mazowieckiego Instytutu Kultury (ul. Elektoralna 12) na inauguracyjny wieczór oficjalnie otwierający Warszawską Platformę Tańca 2015. Gośćmi wieczoru będą dwie warszawskie artystki, Iza Szostak oraz Izabela Chlewińska, które pokażą spektakle Ciało. Dziecko. Obiekt. (Szostak) oraz DP1 (Chlewińska). Po spektaklach Stowarzyszenie Strefa Otwarta – tegoroczny organizator WPT – zaprasza na wykład naukowy Strategie odbioru dzieła choreograficznego, który wygłosi Hanna Raszewska.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują rezerwacje za pomocą strony internetowej:

http://warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

 

 

O spektaklach:

 

Spektakl Ciało. Dziecko. Obiekt. zgłębia zagadnienia doświadczenia dzieciństwa. To czas zachowany w pamięci rodzinnej i indywidualnej. Dzieciństwo składa się ze śladów oraz przedmiotów – zabawek, notesów, obiektów – przywołujących dawne smutki, lęki i radości. Jak duże może być nasze muzeum dzieciństwa? Czy mieści nam się w kieszeni, a może sięga chmur, jest zwykłą anegdotą czy też nieprzepracowanym wspomnieniem? Artystkę interesuje praca z pamięcią, cielesna re-konstrukcja stanów i znaków przeszłości, rzeczywistości minionej w wymiarze kulturowo-społecznym, jak i indywidualnym.

 

koncept/choreografia/wykonanie: Iza Szostak
oprawa wizualna/muzyka/wykonanie: Kuba Słomkowski

 

 

DP1 

 

DP1 to nie jest spektakl, to nie koncert, to nie film, to nie instalacja, to nie wykład, to nie performens. Dehumanized Project Nr 1 to eksperyment na temat dehumanizacji i „new singularity”.To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. DP1 to jest spektakl, to koncert, to film, to instalacja, to wykład, to performens.

 

Realizacja/wykonanie: Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann

tekst: Julia Holewińska

 

Więcej: http://warszawskaplatformatanca.pl/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close