Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na II Kongres Tańca, który odbędzie się w dniach 26-29 września 2020 roku w Warszawie. W jego programie znajdą się m.in. panele dyskusyjne, prelekcje, pokazy, warsztaty, a także wydarzenia artystyczne. Otwierająca Kongres sobota (26 września) będzie tzw. Dniem Święta Tańca. W przestrzeni miejskiej zobaczymy m.in. Korowód Tańca, otwarte pokazy i warsztaty taneczne. Od 27 do 29 września trwać będą pozostałe działania kongresowe. Jednym ze strategicznych partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

II Kongres organizowany jest po dziesięciu latach od I Kongresu. Będzie on okazją do podsumowania i omówienia najważniejszych zagadnień dotyczących środowiska tańca oraz diagnozy problemów, z jakimi mierzą się twórcy, artyści, odbiorcy, badacze i wszystkie osoby działające na rzecz sztuki tańca. Zostały one zdiagnozowane na podstawie otwartej ankiety, prowadzonej przez Instytut Muzyki i Tańca w okresie 28 października 2019 – 07 stycznia 2020. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Respondentom za poświęcenie swojego czasu, wypełnienie ankiety oraz przekazanie cennych opinii i informacji, dzięki którym uzyskaliśmy wiedzę, jakie zagadnienia powinny stać się przedmiotem publicznej debaty podczas Kongresu.

 

Dzięki Państwa zaangażowaniu wyniki ankiety pokazały, jak ważne są dla środowiska tanecznego i z jakimi problemami wiążą się takie obszary tematyczne jak: Artysta tańca, Infrastruktura dla tańca, Zarządzanie tańcem, Partnerstwo dla tańca, Edukacja
i upowszechnianie tańca
, Badania nad tańcem. Zebrane dane pozwolą na sukcesywne podejmowanie działań zmierzających do poprawy aktywności i elementów związanych z wyżej wymienionymi obszarami tematycznymi. Respondenci, którzy wyrazili chęć udziału w pracach grup roboczych zostaną niebawem zaproszeni przez nas do współpracy, której wyniki zostaną zaprezentowane podczas II Kongresu Tańca.

 

II Kongres Tańca będzie wydarzeniem otwartym dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką tańca, przedsięwzięciem prezentującym różnorodność tańca i popularyzującym ten obszar aktywności człowieka.

 

Otwarcie rejestracji jest planowane na czerwiec 2020 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close