Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Muzyki i Tańca otworzył nabór wniosków do Programu wydawniczego na rok 2021. W ramach programu dofinansowywane są projekty polegające na publikacji wydawnictw naukowych i popularnonaukowych z dziedziny tańca oraz wydawnictw popularyzatorskich dotyczących tańca. Program jest skierowany do wydawnictw i współpracujących z nimi autorów – badaczy, teoretyków, autorów publikacji popularnonaukowych itd. Do tej pory dzięki wsparciu programu ukazało się już niemal 30 pozycji, uzupełniających luki w literaturze przedmiotu w języku polskim, od kanonicznych pozycji, jak Terpsychora w tenisówkach. Taniec post-modern i Antropologia tańca Anyi Peterson Royce, poprzez autorskie antologie pod redakcją Katarzyny Słobody i Soni Nieśpiałowskiej-Owczarek (Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca) oraz Marty Keil (Choreografia: polityczność i Choreografia: autonomie), ale także autorskie opracowania monograficzne, przekrojowe i tematyczne, autorstwa m.in. Wojciecha Klimczyka, Stefana Drajewskiego, Jacka Tokarczyka, Sandry Frydrysiak, Magdaleny Zamorskiej. Od tańca współczesnego i baletu, poprzez teatr tańca i butoh, po nową choreografię i krytykę tańca oraz autorskie badania nad tańcem – te wszystkie obszary wspiera Program wydawniczy. Owszystkich można znaleźć informacje informacje na naszym portalu w zakłace Bibliografia. Zapraszamy do zgłoszeń!

Budżet programu w edycji 2021 wynosi 60 000 zł.

Termin nadsyłania wniosków do tej edycji programu upływa 31 grudnia 2020 roku.

Wnioski należy składać elektronicznie: za pomocą systemu Witkac. Po zarejestrowaniu na stronie www.witkac.pl należy złożyć wniosek elektronicznie w terminie do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23.59.

Warunkiem rozpatrzenia wniosku jest dostarczenie Potwierdzenia złożenia wniosku w jednym egzemplarzu podpisanego przez osoby upoważnione w terminie do 8 stycznia 2021 roku na adres: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: wniosek do Programu wydawniczego 2021. W wypadku Potwierdzenia złożenia wniosku przesłanego drogą pocztową o przyjęciu wniosku decyduje data

stempla pocztowego.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia na stronie internetowej Instytutu listy projektów zatwierdzonych do realizacji upływają 25 stycznia 2021 roku. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie Programu wydawniczego 2021 w systemie

Witkac.

Regulamin i załączniki do pobrania: tutaj

Cele programu: wzbogacenie zasobów polskojęzycznej literatury naukowej oraz popularnonaukowej z dziedziny tańca, rozwój naukowego dyskursu o tańcu, popularyzacja wiedzy z historii i teorii tańca oraz propagowanie nowoczesnej myśli pedagogicznej w dziedzinie tańca.

Więcej informacji na temat programu na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Osoba do kontaktu:

Karolina Bilska – koordynatorka programu, Departament Tańca, Instytut Muzyki i Tańca

(karolina.bilska@imit.org.pl)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close