Wersja do druku

Udostępnij

27 lutego o 19.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego pokazem otwartym rozpocznie się cykl zajęć z ruchu i świadomości ciała Ruch w Instytucie, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu. Kolejne spotkania, mające charakter lekcji otwartych, odbywać się będą od marca do czerwca 2017.

 

Ruch w Instytucie to czteromiesięczny program pilotażowy z Izabelą Chlewińską, Weroniką Pelczyńską, Magdaleną Ptasznik i Marią Stokłosą, skierowany do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów oraz ludzi teatru, chcących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Dwugodzinne zajęcia odbywać się będą w poniedziałki (z wyjątkiem wtorku 18 kwietnia) w godzinach porannych (9.00-11.00 lub 10.00-12.00, w zależności od miesiąca).

 

27 lutego o 19.00 odbędą się bezpłatne zajęcia otwarte i zarazem prezentujące program Ruch w Instytucie. Podczas spotkania poruszymy zagadnienia, które wyznaczą pole eksploracji pierwszej odsłony programu, odbywającej się od marca do czerwca w Instytucie Teatralnym: Czym jest taniec? Czym jest świadomość ciała?  Czym jest choreografia? Kim jest choreograf?  Kim jest reżyser ruchu? Na czym może polegać ruch sceniczny? Na ile sposobów ciało może być narzędziem pracy aktora, performera, człowieka teatru?

 

Zajęcia poprowadzą cztery choreografki z Centrum w Ruchu: Izabela Chlewińska, Weronika Pelczyńska, Magdalena Ptasznik oraz Maria Stokłosa. W czasie otwartych zajęć każda z nich zaproponuje kilka ćwiczeń, za pomocą których przybliży aspekt choreografii lub tańca, którym zajmie się podczas swojego bloku zajęć warsztatowych.

Maksymalny czas trwania spotkania: 1 godzina 30 minut

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

 

Harmonogram kolejnych spotkań:

Oddech, zamknięte oczy, eksplozja. Ćwiczenia choreograficzne: 6, 13, 20, 27 marca, godz. 9.00–11.00, prowadząca: Magdalena Ptasznik

Dwutakt. Taniec jako gra zespołowa – 3, 10, 18, 24 kwietnia, godz. 9.00–11.00, prowadząca: Weronika Pelczyńska

Intuicja. Ciało i jego potencjał – 8, 15, 22, 29 maja, godz. 9.00–11.00, prowadząca: Izabela Chlewińska

Poza słowami. Inna obecność na scenie  – 5, 12, 19, 26 czerwca, godz. 10.00–12.00, prowadząca: Maria Stokłosa

 

Miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa

Bilety: zajęcia otwarte – wstęp wolny, pojedyncze zajęcia – 25 zł, karnet miesięczny – 80 zł, karnet za całość – 320 zł

Bilety dostępne na eventim.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym od 25 lutego 2017.

 

Zapisy: bilety@instytut-teatralny.pl (tel. +48 791 877 377), liczba miejsc ograniczona

Więcej informacji: www.instytut-teatralny.pl (zakładka „Projekty”)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close