Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny w Warszawie zaprasza na warsztat-castingRafała Urbackiego.Bezpłatne zajęcia odbędą się w niedzielę, 27 listopada, o godz. 15:00. Warsztat przeznaczony jest dla osób o alternatywnej motoryce, np. dotkniętych niepełnosprawnością, z różnym doświadczeniem tanecznym. Nawiązuje do dotychczasowego doświadczenia artysty na polu projektów artystycznych i społecznych. Jak pisze Urbacki, „jeśli ruszasz się zawodowo, jakkolwiek albo masz w planach rozpocząć pracę ze swoim ciałem to zapraszam na dwugodzinny warsztat, podczas którego wykorzystując techniki świadomościowe dla tancerzy, przyjrzymy się naszym przyzwyczajeniom ruchowym lub spróbujemy pójść w nieco innym niż zazwyczaj kierunku. Warsztat ma na celu zainspirowanie osób o alternatywnej motoryce do poszukiwań w zakresie tego, czym dysponują, czyli unikatowymi jakościami ruchowymi, dzięki którym będziemy mogli wspólnie stworzyć projekt ruchowy”.

Po warsztacie wybrana grupa uczestników zostanie zaproszona do udziału w projekcie artystycznym Rafała Urbackiego, który będzie próbą krytycznej refleksji na temat postaw wobec osób niepełnosprawnych w społeczeństwie demokratycznym.

Prapremiera spektaklu odbędzie się w styczniu na scenie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Warto przypomnieć, że solowy spektakl Urbackiego –Mt 9,7−został pokazany w tym samym miejscu podczas przeglądu „Polityki tańca” w maju i listopadzie bieżącego roku.

Zgłoszenia na warsztat-casting można dokonać za pośrednictwem strony:www.ruch.ezapisy.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close