Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś rozpoczyna się główna część IV edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca. O godz. 18.00 w Klubie ŻAK (Aleja Grunwaldzka 195/197) promocja anglojęzycznej publikacji Jadwigi Majewskiej o polskim tańcu The Body Revolving The Stage. New Dance in New Poland, wydanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (2011). Książka Jadwigi Majewskiej to przekrojowe omówienie działalności polskich teatrów tańca, niezależnych grup tanecznych, instytucjonalnych scen tanecznych i projektów solowych oraz ich najważniejszych spektakli, prezentowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Ten swoisty katalog polskiego nowego tańca otwiera wstęp, wprowadzający czytelnika w kontekst narodzin i rozwoju tańca współczesnego w Polsce.

Natomiast o godz. 19.00 w Klubie Żak wystąpi Tao Dance Theatre, jeden z czołowych zespołów tańca współczesnego w Chinach zaprezentuje swój najnowszy spektakl zatytułowany4. Będzie to światowa premiera tej pracy.

A już od rana można ogladać wystawę zdjęć Marcina Waysluka Pina Bausch. Nefes. Wystawa potrwa do końca festiwalu, tj. do 23 lipca włącznie.

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://gdanskdancefest.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close