Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 21 listopada o godz.19.00 w ramach IV odsłony Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego  „Warsaw Dance Days „Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Strefa Otwarta, Mazowiecki Instytut Kultury i Aleksandra Dziurosz zapraszają do MIK-u (ul. Elektoralna 12) na pokaz spektaklu PUSH IT austriackiego zespołu SILK Fluegge & DSCHUNGEL Wien. Wieczór zadedykowany jest Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia.

 

 O spektaklu:

 

Wykorzystując techniki tańca współczesnego i urban dance, tancerze eksplorują znaczenie bodźców w codziennej rutynie, własnych impulsów, manipulacji i inspiracji ze strony innych. Badają także równowagę między bezpieczeństwem i ryzykiem, pozytywnymi i negatywnymi konsekwencjami oraz zewnętrzną uwagę, jakiej jesteśmy złaknieni w epoce umysłowego kapitalizmu.

 

Wszystko powinno być większe, szersze, wyższe, zawsze bardziej niż jest. Co pcha nas do przodu i pozwala nam na rozwój? Czym są nasze życzenia? Jakie pragnienia i popędy nami rządzą? Na ile te impulsy pochodzą od nas samych, a na ile są podążaniem za zewnętrznymi trendami? Kiedy potrzebujemy motywacji, żeby zejść z utartej ścieżki i przerosnąć samych siebie? Kiedy przekraczamy własne limity?

 

Scenariusz i reżyseria: Silke Grabinger

Asystentka choreografa i menager produkcji: Olga Świetlicka

Scenografia i światła: Jakob Wiesmayer

Obsada: Jerca Rožnik Novak , Maartje Pasman, Matej Kubus

Czas trwania: 60 minut

 

Silke Grabinger posiada stopień licencjata w dziedzinie space and design strategies; a także rozpoczęła studia z zakresu grafiki i designu. Jej multimedialne dzieła sztuki są wystawiane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie i zostały nagrodzone wieloma nagrodami. Silke rozpoczęła działania artystyczne breakdance w roku 1997, co zaowocowało projektami z Pottporus i międzynarodowym tournée. W latach 2006-2008 występowała w Cirque du Soleil / The Beatles Show LOVE w Las Vegas, jako artystka solowa wykonująca akrobacje w powietrzu. Pracowała z choreografami Dave St-Pierre, Margie Gillis i Daniel Ezralow. W 2008 roku wyprodukowała swój pierwszy solowy spektakl zatytułowany [SLIK], we współpracy z Pilottanzt. Spektakl [SLIK] został zwycięzcą konkursu zorganizowanego przez Linz 2009 Europejska Stolica Kultury oraz odbył tournée po Europie i Afryce. W 2009 roku Silke otrzymała stypendium z dziedziny muzyki i sztuk scenicznych (BMUKK) oraz nagrodę Austrian design state award za zbiorową wystawę: space & designstrategie. Silke wykreowała postać ANIMA w playGuldaplay na cześć Friedrich Gulda wraz z Paulem Guldą, Marthą Argerich i innymi twórcami z Wiener Konzerthaus. Zagrała główną postać w spektaklu Lawine Torren  babyjet podczas Klangwolke, przed 70.000 widzów. W 2012 Silke opracowała technikę notacji tańca dla muzyków, a także współpracowała z kompozytorem Bernhardem Langiem przy kreacji Moving Architecture, opartej na architekturze Austriackiego Forum Kultury w Nowym Jorku. Jednym z jej długoterminowych projektów jest spektakl zatytułowany Versuchsperson Silke Grabinger. Silke brała udział w projekcie, w ramach którego wielu międzynarodowych choreografów, takich jak Anne Juren, Benoit Lachambre, Astrid Endruweit & Michael Laub, Philippe Trajal Harrellem, komik z Superamas Dirk Stermann i reżyser Arash T. Riahi (golden girls production), eksperymentowali z nią jako tancerką, tworząc 10-minutowe choreografie . Obecna praca Silke skupia się na tworzeniu spektakli grupowych w ramach jej kompanii SILK Cie. oraz SILK Fluegge. Spektakle HALT! i BUSSTOP otrzymały wyróżnienie za całokształt twórczości w Górnej Austrii 2013. Co więcej, za spektakl BOOOM! SILK Fluegge otrzymał nagrodę na najlepszy spektakl dla młodzieży w Austrii.

 

SILK Fluegge – kolektyw artystyczny tańca i sztuki miejskiej z siedzibą w Tabakfabrik w Linzu. Twórczość kolektywu obejmuje przedstawienia teatralne, interwencje w przestrzeni publicznej i w muzeach, szeroko rozumianą działalność artystyczną i kulturalną. Projekty kolektywu koncentrują się wokół tańca współczesnego, i urban dance a ich tematyka w dużej mierze dotyczy młodzieży. Kolektyw SILK Fluegge jest laureatem nagród artystycznych za prace i projekty, m.in. Nagrody za międzykulturowe działania na rzecz integracji dzieci i młodzieży 2015 oraz Nagrody Twórców Scenicznych Landu Górnej Austrii 2013.

www.silk.at 

 

Prezentacja spektaklu możliwa dzięki wsparciu: Bundeskanzleramt Österreich oraz Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

 

 

DSCHUNGEL Wien jest teatrem młodzieży z Wiednia. 

 

 

 

 Dschungel Wien do Silk Fluegge WDD 2015 (miniaturka)

 

***

 

Bilety: 20 zł

 

Projekt Warsaw Dance Days. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego jest częścią autorskiego programu Aleksandry Dziurosz Warszawskie Centrum Tańca.

 

Dyrektor Artystyczny: dr hab. Aleksandra Dziurosz

Zastępca Dyrektora: dr Bartosz Miłosz Martyna

Asystentka Dyrektora: Kamila Sikora

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK), Anna Mizińska (MIK)

Projekt graficzny materiałów promocyjnych: Marcin Jedliński

 

Organizatorzy:

Aleksandra Dziurosz Brand

Mazowiecki Instytut Kultury

Stowarzyszenie Strefa Otwarta

Warszawski Teatr Tańca

 

Partnerzy:

Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Bundeskanzleramt Österreich

Institute for the Performing Arts and Film (IPF) Zürcher Hochschule der Künste

Pražský Komorní Balet

SILK Fluegge          

 

 

    Warszawskie Centrum Tańca (MIK) (miniaturka) Logo Współorganizator Warszawska Platforma Tańca 2015 (miniaturka)

 

 

  Logo Stowarzyszenie Strefa Otwarta (miniaturka)    Warszawski Teatr Tańca logo (oryginał)

 

 

 

 

Pražský Komorní Balet (miniaturka)

 

 

Austriackie Forum Kultury 50lat (miniaturka)    Silk Fluegge (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close