Wersja do druku

Udostępnij

Dziś, 20 maja 2016 roku z rekomendacji Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o powołaniu Iwony Pasińskiej na stanowisko dyrektora Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego.  To jest osoba, która uzyskała najwyższą punktację od Komisji Konkursowej – podkreśla Marszałek Woźniak.

 

W wyniku postępowania konkursowego, przeprowadzonego przez powołaną do tego celu Komisję Konkursową, Zarządowi Województwa Wielkopolskiego przedstawiono dwie kandydatki, w tym Iwonę Pasińską, która otrzymała 652 punkty na 810 punktów możliwych do otrzymania, a także rekomendację Komisji Konkursowej. Po zapoznaniu się z treścią przygotowanej przez kandydatkę autorskiej koncepcji programowo-organizacyjnej Teatru Zarząd Województwa tę rekomendację przyjął i postanowił o jej powołaniu na stanowisko objęte konkursem.

 

Dotychczasowe osiągnięcia zawodowe Iwony Pasińskiej, jej znajomość specyfiki funkcjonowania instytucji kultury, a także rekomendacja Komisji Konkursowej wskazują na to, że jako dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego będzie w stanie zapewnić tej instytucji rozwój oraz odpowiedni nadzór nad organizacją pracy – podkreśla Marszałek.

 

Iwona Pasińska ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Łodzi, a następnie filologię polską ze specjalizacją teatrologiczną na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2013 roku, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. Teatr tańca. Doświadczenie ciała w teatrze współczesnym, uzyskała stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W latach 1989-2008 była pierwszą solistką Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. W 1998 roku została laureatką Medalu Leona Wójcikowskiego dla najwybitniejszego tancerza młodego pokolenia polskiego baletu. Od 2002 roku zajmuje się kompozycją ruchu, dramaturgią ekspresji ciała oraz choreografią. Pracowała jako nauczyciel w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu, jako wykładowca na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a od 2015 roku związana jest etatem adiunkta z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Jest także współzałożycielką fundacji Movements Factory Foundation.

 

Iwona Pasińska została powołana na stanowisko dyrektora Polskiego Teatru Tańca- Baletu Poznańskiego na okres 4 sezonów artystycznych, tj. od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

 

 

 

Anna Parzyńska-Paschke

 

Biuro Prasowe  

Urząd Marszałkowski

Województwa Wielkopolskiego

 

 Logo Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Wielkopolskiego (miniaturka)

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close