Nowy Teatr w Warszawie zaprasza 8 listopada o godz. 19.00 na premierę spektaklu Aleks Borys i Marii Stokłosy z udziałem publiczności. W swojej pracy artystki przyjrzą się, czy tytułowa publika – zgromadzona w teatrze publiczność – ma potencjał, by stać się respubliką, sprawczą wspólnotą?

Wersja do druku

Udostępnij

Publika to spektakl taneczny, podczas którego widzowie zostawiają swoje rzeczy na krzesłach i wchodzą na scenę. Wraz z performerkami podejmują działanie, które może stanie się przedstawieniem, może wspólnym tańcem, ale przede wszystkim jest spotkaniem, badaniem tego, co znaczy być razem we wspólnej przestrzeni i czasie

Narzędziem poszukiwania jest w Publice choreografia, jednak jej znaczenie zmienia się w trakcie działania i każe pytać o różnicę między ruchem, tańcem i układem. Gromadząc się, by wziąć udział w spektaklu, nie zapominamy jednak o roli indywidualnych potrzeb i wyborów. Jak one wpływają na całą konstelację Publiki? Widzowie wraz z artystkami spróbują uruchomić inne zmysły odbioru teatralnego, niż wzrok i inne funkcje języka, niż nazywanie i definiowanie sytuacji. Publika ma być także cielesnym doświadczeniem i przyjemnością płynącą ze wspólnego ruchu.

Kolejne spektakle odbędą się 9 i 10 listopada o godz. 19.00.

Choreografia, performans (wykonanie): Aleks Borys
Choreografia, performans (wykonanie): Maria Stokłosa
Scenografia: Alicja Bielawska
Konsultacje dramaturgiczne: Dorota Sosnowska
Konsultacje dramaturgiczne: Katarzyna Sztarbała
Asystentka scenografki: Katarzyna Kalinowska
Produkcja: Zuzanna Kubiak
Reżyseria i realizacja światła: Patryk Adamski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close