Wersja do druku

Udostępnij

Od kwietnia do czerwca, a następnie od września do grudnia 2012 odbywa się projekt Janusza Orlika w Sołectwie Kołata (gmina Pobiedziska) ramach Wielkopolska: Rewolucje. Kobiety z sołectwa Kołata stworzyły grupę, która regularnie spotyka się od 2009 roku, lada dzień działalność rozpocznie ich Fundacja „Zawsze razem”. Zdobywają pieniądze z grantów i działają: wybudowały ranczo, na którym uczą jazdy konnej okoliczne dzieci, organizują szkolenia zawodowe dla kobiet, które nie mają pracy.

W pierwszym etapie pracy choreograf Janusz Orlik poprowadzi z mieszkankami Kołaty warsztaty taneczne, drugim etapem będą warsztaty projektowania mody i szycia, wykorzystujące ideę recyclingu, prowadzone przez Magdę Hasiak. Ostatnim etapem będzie przygotowanie z Januszem Orlikiem oraz projektantem / projektantką i krawcowymi spektaklu-pokazu mody – widowiska, w trakcie którego Kołacianki zatańczą w zaprojektowanych przez siebie ubraniach. Premiera pokazu odbędzie się w grudniu w poznańskiej Concordii Design, a później w Ośrodku Kultury w Pobiedziskach.

Janusz Orlik

Urodzony w 1981 roku tancerz, choreograf; absolwent warszawskiej szkoły baletowej. Studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. (Austria). Od 2002 r. stały członek Vincent Dance Theatre (Sheffield, UK), W Poznaniu działa w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec. Prowadzi warsztaty taneczne w placówkach edukacyjnych i szkołach tańca w kraju i za granicą.

Magda Hasiak

Projektantka, zwolenniczka przenikania się sztuk: mody, designu i architektury. Sama mówi o swojej pracy: Nie projektuję, tylko kombinuję. Poza krawiectwem zajmuje się stylizacją oraz prowadzeniem w poznańskim SPOT. butiku Front Row promującego kolekcje polskich projektantów. Wraz z Edytą Jermacz stworzyła Selektornię – kolektyw, który ma wspierać młodych artystów.

Partnerzy: Concordia Design, Ośrodek Kultury w Pobiedziskach, Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie, Urząd Gminy Pobiedziska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close