Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie Sanatorium w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty znalazło się w osiemnastce przedstawień, które otrzymały wsparcie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu „TEATR POLSKA”. Dzięki temu wyróżnieniu Polski Teatr Tańca jesienią 2015 wystąpi w: Głogowie (6 września  2015), Krotoszynie (9 września), Koninie (3 października), Polkowicach (16 października.) i Bełchatowie (12 listopada).

 

Tytuł Sanatorium jest artystycznym spotkaniem prozy Brunona Schulza ze światem teatru tańca. W przedstawieniu solistek PTT zobaczymy niezwykłe projekcie wideo autorstwa Daniela Stryjeckiego. Każdemu z przedstawień będą towarzyszyły bezpłatne warsztaty edukacyjne Metody pracy w teatrze tańca.

 

Logo Teatr Polska (miniaturka)

 

Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Program TEATR POLSKA 2015 trwa od 29 lipca do 5 grudnia 2015 roku, w tegorocznym programie 18 spektakli zostanie zaprezentowanych 174 razy w 87 miejscowościach.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronach: www.polska.e-teatr.pl oraz www.ptt-poznan.pl

 

Belka logotypów Teatr Polska PTT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close