Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą niedzielę, 3 marca o godz. 11.00, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza na uroczysty koncert finałowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich Narodowa pulsacja Józefów 2019. Ideą konkursu jest zaprezentowanie polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka w zupełnie nowej, współczesnej odsłonie. Tytułowe „dowolne kompozycje” odwołują się do tradycji, ale nie ograniczają się do jej prostego odtworzenia. Są nową formą tańca, która łączy tradycję z potrzebami i wymaganiami młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy, jak polskie dziedzictwo ożywa w twórczych  interpretacjach choreografów oraz tancerzy, przefiltrowane przez ich wrażliwość i współczesne doświadczenia.

 

Rywalizacja odbywa się w dwóch formułach opartych na wybranych tańcach narodowych: etiudy tanecznej i inscenizacji tanecznej. Etiuda taneczna to propozycja choreograficzna dla 1 pary oparta o jednolitość techniki i formy. Inscenizacja taneczna to z kolei prezentacja artystyczna wybranego tematu, posiadającego dramaturgię, przy możliwości połączenia narodowych tańców polskich z innymi technikami tanecznymi, a także kostiumami, rekwizytami i innymi efektami scenicznymi.

 

Do konkursu zgłosiło się 40 tancerzy z całej Polski, reprezentujących różne style taneczne. W finałowym koncercie będzie można śledzić zmagania najlepszych prezentacji, wyłonionych w zamkniętych dla publiczności eliminacjach.

 

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Sala widowskowa

ul. Kardynała Wyszyńskiego 1

tel. 22 789 20 26

 

Termin: 3 marca 2019 roku, godz. 11.00

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji:

http://barlett.home.pl/karamazurowe-bal/

 

  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close