Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że w połowie września, podczas XI Ogólnopolskiej  Konferencji Polskiego Forum Choreologicznego w Kaliszu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza) miała miejsce premiera XX, jubileuszowego tomu „Studia Choreologica”, wydanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Realizując wolę i marzenia Profesora Langego, udaje się zarówno utrzymać cykliczność konferencji, jak i publikacji wygłaszanych na nich referatów. Wydanie XX tomu jest nie tylko okazją do podsumowań i refleksji, ale także do dokonania zmian. Dlatego jubileuszowy tom ukazuje się w nowej szacie graficznej. Ze względów praktycznych utrzymano format rocznika, ale zmieniony został layout i czcionka. Nowa jest także okładka.

 

Artykuły, które złożyły się publikację są pokłosiem poprzedniej, X Konferencji PFCH, która odbyła się w dniach 14–16 września 2018 roku w Krakowie. Tom XX zawiera 18 artykułów, których autorzy reprezentują różne dziedziny nauki i są związani z tańcem na różne sposoby, mają też na taniec oryginalne spojrzenie. W tomie znalazły się artykuły oma­wiające fenomen tańca z punktu widzenia: filozofii, estetyki, retoryki, a także historii tańca, antropologii, etnochoreologii, pedagogiki, prak­tyki wykonawczej oraz teksty o charakterze sprawozdawczym. Lektura tomu utwierdza w przekonaniu, że taniec jest zjawiskiem złożonym, pełniącym wielorakie funkcje w życiu jednostki i społeczeństwa.

 

Materiały do pobrania:

Spis treści i wstęp

Streszczenia artykułów

 

Publikację można zamawiać mailowo pod adresem: choreologia@gmail.com

 

Więcej o „Studia Choreologica”: http://www.pfch.choreologia.org.pl/studia.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close