Wersja do druku

Udostępnij

Balet Cracovia Danza zaprasza w czwartek 4 lutego o godz. 10.00 na konferencję prasową poświęconą wpisowi poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Odbędzie się ona online i będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku Baletu Cracovia Danza.

Polonez ma szansę znaleźć się na światowej liście dziedzictwa UNESCO pod koniec 2022 roku. W tej chwili trwa przygotowywanie wniosku wpisu poloneza, a za jego przygotowanie odpowiada Romana Agnel, dyrektor Baletu Cracovia Danza, która została wybrana jednogłośnie przez środowisko taneczne reprezentantem depozytariuszy poloneza. W trwającej aż do 2023 roku akcji promocji wpisu istotną rolę odegra także Balet Cracovia Danza, który stanie się koordynatorem krakowskich wydarzeń wspieranych przez miasto Kraków.

W konferencji udział wezmą:

Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa
Romana Agnel, dyrektor Baletu Cracovia Danza, reprezentant depozytariuszy poloneza
Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, impresario Baletu, prowadzenie

 

Dyrekcja Instytutu Muzyki i Tańca wyraziła swoje poprarcie dla tej inicjatywy. Deklarację można pobrać w pliku PDF poniżej:

 

Deklaracja poparcia IMiT dla wpisania poloneza na światową listę dziedzictwa UNESCO [PDF]

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close