Wersja do druku

Udostępnij

23 stycznia o godz. 17.00 Polski Teatr Tańca zaprasza na swoje kanały na Facebooku i YouTube na ostatnią rozmównicę w cyklu Polski Teatr Tańca w czasie, w przestrzeni, w ludziach, do której naturalną scenerią będą wnętrza nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca. 

 

O tym, jak narodził się pomysł lokalizacji własnej przestrzeni Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu opowiedzą goście, bez których pasji i konsekwencji zrealizowanie marzenia o własnym miejscu PTT w Poznaniu nie byłoby możliwe: 

 

Iwona Pasińska, wieloletnia pierwsza solistka, a od 2016 roku dyrektor Polskiego Teatru Tańca, doktor teatrologii, która jako choreograf i dramaturg ruchu współpracowała z licznymi teatrami dramatycznymi, operowymi i alternatywnymi w Polsce i za granicą, a obecnie z wielką pasją, zaangażowaniem, konsekwencją i pieczołowitością dba ze strony Polskiego Teatru Tańca o realizację inwestycji przy ul. Taczaka;

 

Włodzimierz Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, będącego koordynatorem działań samorządowych instytucji kultury w Województwie Wielkopolskim, jedną z których jest Polski Teatr Tańca. Departament Kultury wspiera Polski Teatr Tańca w budowie nowej siedziby. Pan Włodzimierz Mazurkiewicz w swoim bogatym życiorysie zawodowym ma też rozdział związany z teatrem. W latach 2007-2010 piastował stanowisko zastępcy dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. 

 

Poruszone zostaną tematy, które uczynią kompletnym proces „narodzin” samodzielnej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka. Goście odpowiedzą na pytanie o zmiany, jakie przyniosło zrealizowanie inwestycji, a które nie byłoby możliwe bez wsparcia z funduszy unijnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Projekt adaptacji zabytkowej kamienicy przy ul. Taczaka zrealizowany na potrzeby teatru umiejscowiony zostanie też w kontekście innych inwestycji w infrastrukturę kulturalną w Wielkopolsce. 

 

Przy okazji organizatorzy spotkania opowiedzą o możliwościach, jakie stwarza sala studyjno-widowiskowa Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8, która stała się scenografią w spektaklu Kurka Wodna albo urojenie, czyli pierwszej premierze PTT w nowym miejscu. Kolejne prezentacje spektaklu online zaplanowane są od 29 do 31 stycznia.

 

Cykl rozmównic można także odsłuchać w serwisie Spotify. 

 

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik „TANIEC”. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close