Wersja do druku

Udostępnij

7 listopada rozpoczną się 24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie, i potrwają do 15 listopada. Jak przyznają organizatorzy – Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie – ta edycja przypada na bardzo trudny dla wszystkich czas. Zaplanowane na żywo spektakle z konieczności odbędą się w formie online, a układany od miesięcy program zmieniany był w ostatniej chwili. W związku z wciąż dynamicznie zmieniającą się sytuacją najbardziej aktualne informacje na temat pokazów znaleźć można na Facebooku Lubelskiego Teatru Tańca oraz na stronie mstt.pl.

Na inaugurację Festiwalu, w dniach 7 i 8 listopada, zaplanowano internetową transmisję premierowego wieczoru Dare to say w wykonaniu Nederlands Dans Theater 2. Centrum Kultury w Lublinie będzie jedynym w Polsce partnerem instytucjonalnym NDT2 podczas transmisji z Hagi. Jak poinformowali organizatorzy, pula bezpłatnych dostępów już jest wyczerpana. Zainteresowani mogą jednak w cenie 15 euro wykupić dostęp do transmisji bezpośrednio na stronie NDT:

7 listopada: https://www.ndt.nl/…/live-stream-dare-to-say-7…/

8 listopada: https://www.ndt.nl/…/live-stream-dare-to-say-8…/

Wśród zaproszonych do Lublina artystów znaleźli się zarówno młodzi twórcy, rozpoczynający karierę i odnoszący pierwsze sukcesy: Eliza Kindziuk, Monika Witkowska, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Urszula Jałocha, Magdalena Kowala, Joanna Woźna, Dominik Więcek, Michał Przybyła, Liwia Bargieł, jak i już uznane osobowości polskiego tańca: Paweł

Sakowicz i Karolina Kraczkowska, Paweł Grala, Ramona Nagabczyńska, Katarzyna Chmielewska i Jakub Truszkowski czy dobrze znane widowni teatry: Polski Teatr Tańca, Sopocki Teatr Tańca.

W programie zaplanowane były miniatury i prace solowe oraz produkcje zespołowe i duże formy sceniczne, czyli całe bogactwo polskiego tańca w aktualnym repertuarze. Część tej licznej grupy artystów z Polski Centrum Kultury w Lublinie miało okazję wesprzeć w procesie kreacji i produkcji w ramach Przestrzeni Sztuki, nowego programu wsparcia tańca w naszym kraju.

Poniższy spis spektakli z wymienionych na wstępie względów podajemy bez dat, godzin i miejsc projekcji. Po te informacje odsyłamy na mstt.pl oraz kanał Lubelskiego Teatru Tańca na Facebooku. Na prośbę organizatorów zaznaczamy również, że program może ulec istotnym zmianom.

POBIERZ PROGRAM

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close