Wersja do druku

Udostępnij

ZATAŃCZ Z NAMI! to pierwsze w historii Krakowa wydarzenie stwarzające możliwość prezentacji wszystkich zespołów folklorystycznych działających na jego terenie i w okolicach. W sobotę 14 listopada o godz. 20.00 będzie można online obejrzeć choreografie w wykonaniu sześciu zespołów: Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie”, Międzyszkolnego Ludowego Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, zespołu Wychowankowie ZPiT AGH „Krakus” – ZTL „Krakowianie”, Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” i Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”.

ZATAŃCZ Z NAMI! to wyjątkowa okazja do wspólnych prezentacji grup artystycznych zajmujących się szeroko pojętym tematem folkloru w regionie oraz miejsce artystycznego spotkania i zjednoczenia rozległego amatorskiego środowiska folklorystycznego Krakowa i okolic. To także bogactwo ludowych kostiumów, instrumentacji oraz tradycyjnych kroków tanecznych polskich tańców narodowych w porywających choreografiach. Podczas tego niezwykle barwnego wydarzenia będzie można zobaczyć ponad 200 tancerzy z sześciu małopolskich zespołów folklorystycznych.

Pierwsza edycja ZATAŃCZ Z NAMI zgromadziła 600 tancerzy i 2500 osób wśród publiczności. Tegoroczne wydarzenie – choć pierwotne założenia były inne – w związku z obecną sytuacją realizowane będzie w formule online: bit.ly/zatanczznami2020.

Wykonawcy:
Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”
Wychowankowie ZPiT AGH „Krakus” – ZTL „Krakowianie”
Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”
Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”
Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”

Choreografowie oraz opiekunowie: Anna Barańska, Aneta Gurak, Maria Karaś, Iwona Karkoszka Zyskowska, Aldona Skoczek, Beata Wilczyńska, Bogusława Oleszko, Adam Śliwa, Zbigniew Terlecki
Koncepcja artystyczna: Zygmunt Magiera
Organizatorzy: Stowarzyszenie ART&SOUND, Urząd Miasta Krakowa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury
Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury, TS Wisła Kraków
Patronat: krakow.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close