Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na kolejną edycję Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC!, która odbędzie się w weekend 23-24 marca w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

 

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! odbywa się od 2011 roku, co roku, jako impreza o charakterze międzynarodowym. Prezentowane są na nim krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej uczestników z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, co służy również edukacji widowni tańca. 3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, skierowanych do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

 

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dwóm wybranym przez siebie prezentacjom. W certyfikacie określa konkretne wartości prezentacji, które zadecydowały o jej wyróżnieniu. Dodatkowo w konkursie przyznawana jest nagroda publiczności oraz nagroda Grand Prix, której laureat zostanie wybrany przez Organizatorów spośród wszystkich nagrodzonych.

 

23 marca o godz. 17:00 zaprezentowane zostaną następujące prace:

 

I see you, chor. Anna Karabela

A sailor’s soul, chor. Martijn Joling

After midnight, chor. Zuzanna Strugacz

Silverliner, chor. Artur Bieńkowski

Po tamtej stronie, chor. Joanna Nadrowska, Monika Górka

Sitting, chor. Anna Akabalı

Ikar, który skradł słońce, chor. Sebastian Wiertelak

PSALM, chor. Sylwia Bloch-Sternik

Krystyna in flamenco mood, chor. Katarzyna Myrda

an aimless series of words and fragments of thoughts, chor. Dominika Stróżewska

We read you, chor. Olga Bury

 

24 marca odbędzie się ponowna prezentacja laureatów konkursu oraz oficjalne wręczenie nagród. Dodatkowo tego dnia zaprezentują się studenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w spektaklu CPH4 w choreografii Jacka Łumińskiego.

więcej o spektaklu

 

Bilety na wydarzenia w ramach 3…2…1…TANIEC!

 

23 marca, godz. 17:00, Studio KCC, prezentacja prac konkursowych, feedback z udziałem jurorów, uczestników konkursu oraz publiczności: bilety

24 marca, godz. 17:00, Studio KCC, wieczór laureatów konkursu – ponowna prezentacja prac oraz wręczenie nagród: bilety

24 marca, godz. 20:00, Scena NCK, CPH4 – spektakl dyplomowy studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, chor. Jacek Łumiński: bilety

bilet łączony na 24 marca – wieczór laureatów oraz spektakl CPH4: bilety

 

Rezerwacje:

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI

tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

 

Ponadto w ramach 3…2…1…TANIEC! odbędą się warsztaty tańca współczesnego dla początkujących i zaawansowanych z Israelem Alonim (22-24 marca), więcej informacji

 

3...2...1...TANIEC! 2016 - logo pl (miniaturka) Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close