Wersja do druku

Udostępnij

Centrum choreograficzne K3 Tanzplan Hamburg co roku oferuje trzem wybranym choreografom i choreografkom możliwość pracy twórczej, badawczej i produkcyjnej w ramach ośmiomiesięcznej rezydencji w Hamburgu. Program kończy się premierą spektaklu powstałego w trakcie rezydencji.

 

Z powodu pandemii zeszłoroczne pokazy prac rezydentek i rezydentów zostały przesunięte na rok 2021. Dlatego tegoroczny zestaw premier obejmie aż sześć spektakli, wśród których znalazły się spektakle dwójki polskich artystów – Marii Zimpel i Przemka Kamińskiego. Prezentacje odbędą się od 19 do 28 marca w ramach cyfrowego festiwalu transmitowanego na żywo z K3 Tanzplan. Oprócz pokazów premierowych, w ramach festiwalu K3 Tanzplan Hamburg proponuje także bogaty program filmów tańca i wideo-dokumentów, onlajnowych rozgrzewek, paneli dyskusyjnych, warsztatów i wiele innych atrakcji.

 

26 marca o godz. 15.00 odbędzie się także specjalna Zoomowa sesja pitchingowa dla dramaturgów, kuratorów i programatorów, będąca okazją do bliższego poznania choreografów/-ek i ich prac. Rejestracja na sesję odbywa się przez e-mail (ilość miejsc ograniczona): tanzplan@kampnagel.de

 

Claire Lefèvre FULL MELT DOWN (Całkowite stopnienie)

Premiera cyfrowa: 19 marca | godz. 19.30

 

Full Melt Down to choreograficzna wycieczka z przewodnikiem po radykalnie miękkiej i delikatnej przestrzeni. Odwiedzający są prowadzeni od jednego zmysłowego doświadczenia do drugiego, a każdy kolejny krok i kolejny etap podróży wymaga ich pełnej zgody. Wycieczka Full Melt Down, prowadzona przez samozwańcze radykalne softies, to zaproszenie do miejsca hiper-wrażliwości, w którym delikatność i łagodność stają się metodą, tematem i perspektywą pozwalającą na nowo wyobrazić sobie szeroko rozumiany temat pracy i dzieła.

 

Maria Zimpel SPACE GIVES PLACE (Przestrzeń tworzy miejsce)

Premiera cyfrowa: 20 marca | godz. 19.30

 

Warstwy choreograficzne wyłaniają się z pola grawitacyjnego, powtarzają się, odsłaniają geometryczne siatki i tworzą polifoniczne rytmy. W swoich badaniach choreograficznych Maria Zimpel czerpie z fizyki kwantowej, kwantowej grawitacji i percepcji w ruchu. Przestrzeń staje się ruchem, a ciało staje się przestrzenią. Czy słyszysz, jak przestrzeń tańczy?

 

O pracy Marii Zimpel z 2018 roku Ciało i fikcja pisała Katarzyna Słoboda: Ucieleśnione fikcje Marii Zimpel.

 

Luísa Saraiva & Senem Gökçe Oğultekin HARK! (Słuchaj uważnie!)

Premiera cyfrowa: 21 marca | godz. 19.30

 

Spektakl Hark! autorstwa Luísy Saraivy i Senem Gökçe Oğultekin wyrósł z fascynacji artystek muzyką barokową. Śpiewające ciała Luísy i Senem pozwalają im nawiązać bliską relację z publicznością; przekształcają dźwięk w doświadczenie i pozwalają widowni zanurzyć się w muzyce. Słyszysz to, co widzisz i widzisz to, co słyszysz. Śpiew pozostawia ślady w przestrzeni. Ślady dźwięcznych ciał.

 

Raymond Liew Jin Pin KAMPUNG BARU (New Village)*

Premiera cyfrowa: 25 marca | godz. 19.30

 

Tradycyjne tańce nie są niczym nowym – co więc mają wspólnego ze sztuką współczesną? Raymond Liew Jin Pin zanurza się w bezkresnych zasobach tradycyjnych malajskich, chińskich i indyjskich ruchów tanecznych w poszukiwaniu zakorzenienia we współczesności i nowego obszaru twórczości. Kampung Baru to próba stworzenia wioski posiadającej własną i całkowicie nową wersję odwiecznej tradycji.

*Kampung Baru(Nowa wioska) – malajska enklawa w sercu Kuala Lumpur zamieszkiwana przez   ok. 57 tys. osób.

 

Przemek Kamiński THEREAFTER (Odtąd)

Premiera cyfrowa: 26 marca | godz. 20.30

 

Thereafter to pseudo-dokumentalny film, ukazujący dwójkę bohaterów zamieszkujących wyobrażony krajobraz. Thereafter to rozważania na temat miejsca, które istnieje w równoległej rzeczywistości i wyłoniło się wiele lat po upadku naszego współczesnego społeczeństwa – w bardzo odległej przyszłości. Bohaterowie Thereafter stopniowo odkrywają zamieszkiwany przez siebie krajobraz równoległego świata i przenoszą się do miejsca, gdzie zieleń jest bardziej zielona niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Polecamy także rozmowę z Przemkiem Kamińskim, którą w swoim cyklu AUTOPORTRET przeprowadził dla portalu Dominik Więcek. 

 

Po pokazach premierowych planowane są dodatkowe projekcje online.

Pełen program festiwalu i informacje o choreografach/-kach: www.k3-hamburg.de

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close