Wersja do druku

Udostępnij

30 września rusza w Kaliszu Festiwal Strefa Kontaktu.Stanowi on kontynuację realizowanych od 1993 roku przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych, które były jedną z pierwszych imprez związanych z popularyzacją tańca współczesnego w Polsce. Przez 15 lat Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych miały charakter konkursu.W 2008 roku podjęto decyzję o rezygnacji z formuły konkursowej na rzecz rozwinięcia oferty warsztatowej, zachowano jednak obowiązującą od początku nazwę, która zmieniona została dopiero dwa lata później.

Tegoroczna edycja Strefy Kontaktu potrwa trzy dni. Obok bogatej oferty warsztatów znajdą się prezentacje spektakli Lubelskiego Teatru Tańca, Teatru Dada von Bzdülöw, Izabeli Chlewińskiej, Martyny Jagodyńskiej, Anny Rączki a także grupy KIJO i Teatru SOMA.

Wśród prowadzących zajęcia znajdą się m.in.: Leszek Bzdyl, Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Ryszard Kalinowski, Marcin Kulcenty,Jacek Owczarek, , Aleksandra Ścibor, Anna Wytych – Wierzgacz.

Więcej informacji:http://www.strefakontaktu.ckis.kalisz.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close