Na czas karnawału Balet Cracovia Danza przygotował rozmaite wydarzenia. Publiczność będzie mogła obejrzeć spektakle w Bydgoszczy, Krakowie i Londynie, a także uczestniczyć w warsztatach w ramach 14. edycji Dni Komedii dell’Arte.

Wersja do druku

Udostępnij

13 lutego 2023 roku w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy tancerze Baletu Cracovia Danza – Anna Szczotka, Anna Szklener, Georgij Andrejczenko, Filip Świeczkowski – zaprezentują spektakl zatytułowany Salonowy karnawał według scenariusza Romany Agnel. Balet Cracovia Danza zabierze widzów w taneczną podróż po salonach XIX-wiecznej Europy. Program składa się z dwóch części, takich jak Empirowe pas de Quatre oraz Karnawałowy Fin de Siecle. Duże zainteresowanie spektaklem sprawiło, że spektakl zostanie zaprezentowany cztery razy (o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00). Więcej informacji o wydarzeniu: link.

17 lutego 2023 roku w Centrum Kultury im. Św. Jadwigi w Krakowie zespół zaprezentuje spektakl taneczny zatytułowany Mickiewicz tańczy. Romans wileński w choreografii Romany Agnel i Dariusza Brojka oraz Leszka Rembowskiego (mazur salonowy). Przedstawienie opowiada historię balu w Wilnie, na którym pojawia się Adam Mickiewicz. Przy okazji tańców i zabaw typowych dla repertuaru salonowego I połowy XIX wieku poeta spotyka swą ukochaną Marylę oraz różne postaci, które staną się inspiracją do stworzenia opowieści z tomu Ballady i Romanse. Zaistniałe na balu w wileńskim salonie romanse oraz sytuacje między zaproszonymi gośćmi to doświadczenie dla poety, obserwatora charakterów i zachowań ludzkich. Po premierze w Teatrze Variété Balet prezentuje spektakl dla najmłodszej publiczności. Na scenie Centrum Kultury im. Św. Jadwigi wystąpią tancerze: Nikoleta Giankaki, Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Zuzanna Ruta, Anna Szczotka, Anna Szklener, Marta Yıldız, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka, Filip Świeczkowski. Więcej o spektaklu: link

Jak co roku Balet Cracovia Danza jest partnerem festiwalu Dni Komedii dell’Arte. W tym roku odbędzie się jego 14. edycja. To wydarzenie potrwa od 20 do 26 lutego 2023 roku. W nowej siedzibie Baletu, 23 lutego w godz. 17.00–20.00 aktorzy ze Studia Dono poprowadzą otwarte warsztaty komedii dell’arte.
Wywodząca się z XVI wieku komedia dell’arte może być śmiało nazywana kolebką europejskiego teatru. Pomimo swego wieku sztuka ta jest nadal żywa i ma w Krakowie kontynuatorów swojej tradycji.
Dni Komedii dell’Arte to polskie obchody międzynarodowego święta Commedia dell’Arte Day, odbywającego się corocznie, od 2010 roku na sześciu kontynentach w ponad sześćdziesięciu krajach. Więcej informacji: link 1, link 2.

Z kolei 26 lutego 2023 roku w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie Tancerze Baletu Cracovia Danza – Nikoleta Giankaki, Małgorzata Nabrzeska, Filip Świeczkowski, Michał Kępka – wezmą udział w przedstawieniu Nie kochać w taką noc to grzech. Jest to przedstawienie przygotowane przez Sławomira Gaudyna – aktora i reżysera Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Podczas spektaklu zostaną zaprezentowane największe szlagiery międzywojenne: Ada, to nie wypada, Co bez miłości wart jest świat, Seksapil, Nie kochać w taką noc to grzech. Artyści Baletu zatańczą charlestona, polkę, tango argentyńskie i inne tańce do muzyki na żywo. Za ruch sceniczny oraz przygotowanie tancerzy będzie odpowiedzialny Dariusz Brojek. Więcej informacji: link

Więcej informacji o wydarzeniach: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close