W dniach 19–21 marca 2023 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się III Kongres Tańca. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza środowisko tańca do wzięcia udziału w otwartym naborze kandydatów/kandydatek na panelistów/panelistki.

Wersja do druku

Udostępnij

Kongres Tańca to wydarzenie niezwykle ważne dla polskiego środowiska tańca – moment podsumowań oraz nakreślenia nowych perspektyw i sposobów działań. Obecne czasy stawiają jeszcze większe wyzwania. Sytuacja ludzi związanych z tańcem jest coraz trudniejsza w perspektywie rozwoju artystycznego, możliwości realizacji planów zawodowych, a także w kwestiach bezpieczeństwa ekonomicznego. Podczas kongresu przedstawiciele/przedstawicielki środowiska będą wspólnie wypracowywać konkretne rozwiązania zasygnalizowanych problemów i kierunki rozwoju.

Siłą każdego środowiska jest zespołowość, dlatego zwrócimy się z prośbą do organizacji reprezentujących ludzi związanych z tańcem o wskazanie propozycji swoich przedstawicieli, których zaprosimy do udziału w panelach. Mając świadomość, że są artyści, którzy nie utożsamiają się z organizacjami, chcemy dać szansę zgłoszenia swoich kandydatów wszystkim indywidualnym przedstawicielom sztuki tańca poprzez zaproszenie do udziału w otwartym naborze propozycji na panelistów III Kongresu Tańca podkreśla Karol Urbański, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Otwarty nabór kandydatów/kandydatek na panelistów/panelistki trwa do 20 listopada 2022 roku. Więcej informacji o naborze oraz panelach tematycznych można znaleźć na stronie www.kongrestanca.pl.

Regulamin naboru panelistów/panelistek dostępny jest również do pobrania pod linkiem.

Program Kongresu został zbudowany w oparciu o wyniki ankiet do których wypełnienia Instytut zaprosił wszystkich ludzi tańca. Jego tematyka obejmuje zagadnienia:

  1. Edukacji zawodowej;
  2. Kwestii związanych z wykonywaniem zawodu;
  3. Finansowania tańca;
  4. Infrastruktury;
  5. Relacji w środowisku tańca;
  6. Dostępności;
  7. Upowszechniania tańca;
  8. Budowania publiczności i promocji.

III Kongres Tańca odbędzie się w dniach 19–21 marca 2023 roku w Katowicach. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do aktywnego  udziału zarówno w przygotowaniach wydarzenia, jak i w samym Kongresie. Do zobaczenia w Katowicach!

Organizatorem III Kongresu Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie jest finansowane z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorem III Kongresu Tańca jest Muzeum Śląskie w Katowicach.

***

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. https://nimit.pl/

Koordynator programu – Alicja Kosińska, kontakt:  alicja.kosinska@nimit.pl


Kontakt dla mediów:
Agata Szymczak; agata.szymczak@nimit.pl, +48 785 310 000
Agnieszka Wyszomirska;  agnieszka.wyszomirska@nimit.pl  +48 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close