Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Tańczę…więc jestem! jest podsumowaniem warsztatów taneczno-edukacyjnych  realizowanych w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek we współpracy z  Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015. Podczas warsztatów zarówno młodzież I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. St. Konarskiego oraz podopieczni  Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego  dla Dzieci  Niepełnosprawnych  zapoznali się z różnorodnymi technikami tańca, które następnie zostały wykorzystane w choreografii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej do spektaklu Tańczę…więc jestem!.  Pokaz odbędzie się w piątek 19 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Kultury Katowice (pl. Sejmu Śląskiego 2).

 

Nadrzędnym jednak elementem projektu było zainaugurowanie procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej. Spotkanie dzieci w obszarze sztuki nie tylko zainicjowało ich aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia spektaklu, ale przede wszystkim było swoistą lekcją otwarcia się na odmienność drugiego człowieka.

Dorota Pociask-Frącek (pomysłodawczyni projektu)

 

Informacje o premierze:

Reżyseria i choreografia: Sylwia Hefczyńska -Lewandowska
Asystent reżysera: Paweł Zaufal
Występują podopieczni Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego dla Dzieci Niepełnosprawnych Centrum Rozwoju Dziecka w Katowicach oraz młodzież z I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. St. Konarskiego  Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Katowicach

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Rezerwacje: Biuro Obsługi Widza CKK, tel. 32 609 03 31/32, bow@ck.art.pl
www.ck.art.pl.

 Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close