W sobotę 27 listopada o godz. 13.00 Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na premierę spektaklu Co tu tak dudni?  Vagabond Physical Collective. Pokazy przedpremierowe odbywają się dziś, a popremierowe w poniedziałek. Spektakl powstaje w oparciu o suitę Karnawał zwierząt  Camille’a Saint-Saënsa, sięga również po współczesną muzykę, tworząc różnorodną przestrzeń muzyczną. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Zawieszeni w pół przestrzeniach, wybrani do wielkich celów podjęli się zadania spektakularnego. Czwórka niesamowitych bóstw piękna, siły, radości i mądrości staje przed najdziwniejszym zadaniem – stworzenia świata. Gdzie? W pół przestrzeniach, w korytarzu, przed wejściem, pod schodami. W tych miejscach, które zwyczajnie mijamy istnieją światy. Często niezauważone. W tych światach tkwi magia, przykryta rutyną i codziennością. Każdy może ją dostrzec, nie każdy widzi. W tych wszechświatach ich losy stykają się z losem, niebezpiecznym, pewnym, chytrym. Po drodze stracą swoją bliskość czy odkryją siebie?

Spektakl Co tu tak dudni? zagląda do świata czterech barwnych i energicznych bóstw wystawionych na próbę samodzielności w odpowiedzialnym życiu. Czy zdobędą wrażliwość potrzebną, żeby się zrozumieć? Czy poddadzą się samolubności i oddalą od siebie? Odkrywa niedoskonałości tych niesamowitych postaci i próbuje je zrozumieć. Jednocześnie zaprasza widza do uczestniczenia w tych poszukiwaniach.

Przedstawienie wydarza się w przestrzeni publicznej, którą często mijamy, po to, aby uwrażliwić widza na niezwykłość ukrytą w rutynie. Wykorzystując język tańca i ruchu, postacie rozpychają tą zwyczajność, stwarzając swoją barwną niezwykłość. W trakcie spektaklu artyści chcą zwrócić uwagę widza na różną sensorykę, tak, aby miał wrażenie, że czas ulega sedymentacji, a przestrzeń transformacji. Sięgają w tym celu po nowe wzorce ruchowe i spontaniczność reakcji na bodźce z otoczenia.

Taniec oraz kreacja: Karolina Januszek, Paweł Kozłowski, Mateusz Wierzbicki, Kinga Wleciałowska, Sebastian Wylot
Koncept: Oscar Mafa
Choreografia: Oscar Mafa, Karolina Januszek, Omar Karabulut, Monika Witkowska we współpracy z tancerzami
Projekt kostiumów: Ilona Binarsch
Produkcja: Vagabond Physical Collective
Koordynacja produkcji: Agnieszka Czichy

Spektakl powstaje we współpracy z Fundacją Przestrzeń Filmowa.
Vagabond Physical Collective jest partnerem Programu Przestrzenie Sztuki.

Spektakl powstał w ramach Programu OFF Polska.
Program OFF Polska realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Vagabond Physical Collective „Co tu tak dudni?” – chor. Mafa/ Januszek/ Karabulut/ Witkowska. Fot, z archiwum zespołu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close