Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę, 15 grudnia o godz. 18.30 w Katowicach Mieście Ogrodów Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek odbędzie się premiera spektaklu Ferdydurke Living Space Theatre w adaptacji i reżyserii Jakuba Margosiaka i kolektywnej choreografii. Wykonawcami spektaklu są młodzi aktorzy tancerze, studenci i absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych: Natalia Gryczka, Agnieszka Tańska, Kamil Baryła, Bartłomiej Błoch, Grzegorz Łabuda, Szymon Michlewicz-Sowa.

 

Kolejne prezentacje odbędą się w Lublińcu (17 grudnia) oraz w Rybniku (19 grudnia). Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja widzów z artystami.

 

O spektaklu:

 

Ciała ludzkie są dziwne.

Mają zdolność do wynaturzania się.

Umieją się dostosować. Ale lubią się deformować.

Ciała kształtują się latami i nagle degrengolują lub rozpadają.

Ciała zmuszą nas do odczuwania osobliwych ludzkich przeżyć.

 

Człowiek nie jest ukształtowany raz na zawsze, ale ciągle stwarza się i zmienia w naszych oczach pod wpływem innych ludzi i otoczenia. Co gorsza, „uzależnia się od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna” (Witold Gombrowicz). Czy człowiek może być autentyczny, stworzyć formę własną, niezależną od innych?

 

Produkcja: Living Space Theatre

Adaptacja i reżyseria: Jakub Margosiak

Konsultacje dramaturgiczne: Wojciech Faruga

Muzyka: Yannick Wandel

Kostiumy/scenografia: Grzegorz Łabuda

Choreografia: praca kolektywna

Występują: Natalia Gryczka, Agnieszka Tańska, Kamil Baryła, Bartłomiej Błoch, Grzegorz Łabuda, Szymon Michlewicz-Sowa

Czas trwania: 90 minut

 

Spektakl powstaje w ramach nagrody Teatrogranty Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji im. Krystyny Bochenek oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

 

Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W naszych pracach łączymy aktorstwo z ruchem i tańcem. Skupiamy się na pracy z ciałem i wyobraźnią, które są dla nas silnymi narzędziami w procesie twórczym. Naszym celem jest szerzenie sztuki teatru w skali lokalnej i międzynarodowej. Stowarzyszenie Living Space Theatre istnieje od 2016 roku i współpracowało z artystami i instytucjami z Polski, USA, Chin, Południowej Korei, Japonii, Belgii, Holandii, Bułgarii i Armenii (organizując warsztaty twórcze skupione wokół sztuki teatru i tańca oraz prezentując spektakle). Nasze przedstawienia były wystawiane w kraju i za granicą podczas festiwali i innych wydarzeń.

 

Living Space Theatre (miniaturka) Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)

Śląskie (miniaturka) Zaiks (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close