Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 7-17 czerwca w Katowicach odbywać się będzie jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART. Jest to międzynarodowy przegląde najciekawszych zjawisk artystycznych z obszaru sztuk performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem teatru: autorskiego, niewerbalnego, eksperymentalnego, alternatywnego i innowacyjnego. Impreza odbywa się w Katowicach i miastach ościennych (w tym roku w Chorzowie). W ramach tegorocznego festiwalu wyjątkowo różnorodnie reprezentowany będzie będzie nurt taneczny. Wśród zagranicznych gości można wymienić takich twórców, jak: Delgado Fuchs (Belgia/Szwajcaria), Mónica Garcia (Hiszpania), tanzfuchs PRODUKTION (Niemcy), Companyia Marta Carrasco (Hiszpania) oraz Spitfire Company (Czechy). Polskich artystów prócz gospodarzy, Teatru A Part, reprezentować będą Ja Ja Ne Ne (Anita Wach, Magdalena Tuka), Anna Steller i Teatr Amareya.

Miejsca festiwalowe:

 

Katowice: Kinoteatr Rialto, Teatr Ateneum w Katowicach, Teatr Korez, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centrum Kultury Katowice, Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, Novotel Katowice.

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje WYŁĄCZNIE w miejscach prezentacji (z wyjątkiem przedstawień Przejrzystość pustki Teatru A Part i Ukryte Teatru Usta Usta Republika – sprzedaż i rezerwacje biletów w kasie Kinoteatru Rialto). Bilety na koncert Borgeois & Maurice oraz spektakle Companyia Marta Carrasco i Cyrk Bellmer Teatru A Part w cenie 30 zł, na pozostałe przedstawienia 25 złotych. Na przedstawienia plenerowe oraz performens Anny Steller wstęp wolny.

 

 Harmonogram

 

Wydarzenia taneczne:

 

Mónica García: Prędkość rzeczy

Delgado Fuchs: Długi płaszcz

tanzfuchs PRODUKTION: To – solo na jedno ciało

Teatr A Part: Przejrzystość pustki

Companyia Marta Carrasco: B. Flowers

Ja Ja Ja Ne Ne Ne: Fight, fight – that’s all we can do

Anna Steller: Przemieszczenie

Teatr Amareya: Fetish.wtf

Spitfire Company: Antiwords

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close