Wersja do druku

Udostępnij

Juz dziś o godz. 18.00 Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę najnowszego spektaklu –Dziadka do orzechów w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak: trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego ma wartość historyczną, edukacyjną i poznawczą. Ważnym elementem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.

Jak piszą organizatorzy, „Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji”.

Kolejne spektakle wieczorne odbędą się w dniach 7 i 10 grudnia 2012 oraz 19 stycznia i 1 czerwca 2013, natomiast poranne pokazy szkolne w dniach 5, 10 i 18 grudnia 2012 oraz 18 stycznia i 3 czerwca 2013.

muzyka Piotr Czajkowski

choreografia: Elżbiet Szlufik Pańtak, Grzegorz Pańtak

scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska

PREMIERA, 6 grudnia 2012 r. godz. 18.00

Bilety w cenie 30, 40, 50 zł

Rezerwacje: tel.41 361 27 46lub pod adresem impresariat@ktt.pl

Dla grup zorganizowanych od 15 osób znizka 5 zł na bilecie.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w kasie KTT (Plac Moniuszki 2B) 19 listopada. Kasa czynna w godz. 15.00 – 18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close