Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 17 maja o godz. 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach (sala koncertowa, ul. Żeromskiego 12) odbędzie się premiera spektaklu Lubię to!  w choreografii Eryka Makohona, Marty Wołowiec i Pawła Łyskawy, związanych na stałe z Krakowskim Teatrem Tańca. Spektakl jest efektem kilkumiesięcznej pracy z młodymi tancerzami, powstałego w listopadzie 2013, z inicjatywy Anny Kęćko, Teatru Tańca Przestrzeń. Przedstawienie Lubię to! stało się dla młodzieży okazją do spotkania nie tylko z krakowskimi twórcami, ale także z nowym gatunkiem – teatrem tańca. Jest to dla nich spotkanie niezwykłe. Pozwala bowiem na wzbogacenie dotychczasowego doświadczenia, opartego głównie na technikach tańca nowoczesnego. Praca nad spektaklem oprócz kształcenia umiejętności tanecznych obejmowała ćwiczenia ekspresyjne, improwizację oraz własną pracę koncepcyjną i choreograficzną.

 

O spektaklu:

 

„Lubię to!” – to współczesny miernik popularności, to dowód sukcesu. To narzędzie i cel. To strategia. To symbol epoki. Spektakl Lubię to! to zrodzona w dialogu z młodzieżą, próba interpretacji współczesności, rysowanej już nie ołówkiem a kursorem myszy na ciekłokrystalicznym ekranie. To portret, wróć, profil świata, w którym żyjemy. Świata, w którym realność staje się odbiciem fikcji, w którym fikcja odbija rzeczywistość. Świata, gdzie ekran monitora nie wyznacza już granicy, a płynne przejście do brukowanego chodnika, po którym chodzimy jak po internecie, klikając powiekami w odpowiednie ikony, świecące kolorem neonów. Mieszkamy na Facebooku, uśmiechamy się nawiasem. Przyjaźnimy z całym światem. Lubisz to?

 

Koncepcja i opieka artystyczna: ERYK MAKOHON

Choreografia: Eryk Makohon, Marta Wołowiec, Paweł Łyskawa

Muzyka: collage

Video: Rafał Kulbabiński

 

Więcej informacji: http://filharmonia.kielce.com.pl/imprezy.html#170514

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close