Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu Kopciuszek. Będzie to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu. Choreografia autorstwa Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego i neoklasycznego. Scenografię, w tym m.in. monumentalne schody czy prawdziwą karocę, zaprojektował włoski scenograf Luigi Scoglio. Za projekt ponad 300 kostiumów odpowiada z kolei uznana w środowisku teatralnym kostiumografka Małgorzata Słoniowska. Libretto autorstwa Elżbiety Pańtak wzbogaca pierwowzór literacki o 17-minutową sekwencję choreograficzną z tańczącymi kogutami (jeden z nich stylizowany jest na Elvisa Presleya), kurami i kaczkami, a także próbą wyczarowania przez wróżkę karocy. W widowisku zaprezentują się zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, chór Mała Fermata duet skrzypcowy oraz dyrygentka Ewa Robak.

 

Choreografia: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak
Libretto: Elżbieta Pańtak
Scenografia: Luigi Scoglio
Projekty kostiumów: Małgorzata Słoniowska
Przygotowanie chóru: Ewa Robak i Magdalena Cabaj

Czas trwania: 90 min

Spektakl w dwóch aktach

 

Spektakl odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także nakaz noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych. 

 

Uwaga! Teatr prosi o potwierdzenie obecności na spektaklach pod numerem telefonu 413676712. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close