Wersja do druku

Udostępnij

21 lutego o godz. 18.00 Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu Wieczór młodych choreografów. Jest to zbiór sześciu choreografii autorstwa zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca: Słonecznik bez słońcaw choreografii Dawida Pieróga, Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń, Venus de fresa w choreografii Mateusza Wróblewskiego, Cirrostratusw choreografii Aleksandra Staniszewskiego, W Twoim odbiciu w choreografii Klaudii Tkaczyk i Szymona Pacholca oraz Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego.

 

W spektaklu występują artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz adeptki z grupy konkursowej „Saltatio” działającej w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca. Istotą przedsięwzięcia jest zapewnienie młodym choreografom instytucjonalnego wsparcia oraz artystycznej niezależności poprzez swobodę w doborze tematów i twórczej inspiracji.  

  

Słoneczniki bez słońca w choreografii Dawida Pieróga stanowią wyraz fascynacji autora kulturą Romów. Przy akompaniamencie muzyki m.in. Gorana Bregovića czy zespołu Bijelo dugme, spektakl opowiada historię dwóch kobiet przez pryzmat nomadyzmu, będącego najistotniejszą cechą romskiej tożsamości grupowej.

 

Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń podejmuje temat skrywanych traum, które niczym tytułowy „cień” kładą się na całym naszym bieżącym życiu

 

Venus de freza Mateusza Wróblewskiego eksploruje temat kobiecości w wielu jego wariantach: tradycyjnym, współczesnym, feministycznym, religijnym, popkulturowym. Etiuda utrzymana jest w komediowym tonie, a kolejne taneczne obrazy łączy symbolika truskawki, utożsamianej w mitologii rzymskiej z boginią piękna i miłości Wenus.

 

Cirrostratusw choreografii Aleksandra Staniszewskiego powstał pod wpływem inspiracji mitologią nordycką, a w szczególności systemu wierzeń. Autor ukazuje zjawisko śmierci jako jeden z etapów w drodze do życia wiecznego.

                                                                                                                     

W twoim odbiciu duetu choreograficznego Klaudia Tkaczyk i Szymon Pacholec to opowieść o dzieleniu się miłością, pielęgnowaniu i sile uczuć.

 

Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego, inspirowana jest ludowymi wierzeniami i legendami o Górach Świętokrzyskich. Opowiada historię dwójki dzieci – Jasia (Szymon Pacholec) i Małgosi (Klaudia Tkaczyk) – którzy w towarzystwie Czarnego Kota (Małgorzata Kowalska) przeżywają niezwykłą przygodę w Noc Kupały. Spektakl ukazuje piękno folkloru ziemi świętokrzyskiej.

 

Ceny biletów:
Bilet ulgowy – 30 zł
Bilet normalny – 55 zł, 65 zł

 

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 41 367 67 12.

 

Więcej informacji na stronie internetowej www.ktt.pl oraz profilu Teatru na Facebooku.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close