Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Ogólnoukraińskiego Festiwalu Teatralnego „GRA” (Фестиваль-Премія ГРА) corocznie przyznawane są nagrody za najlepsze spektakle, powstałe w poprzednim roku kalendarzowym. Najlepsze przedstawienia z 2019 roku zostały nagrodzone 3 grudnia podczas finałowej gali w Kijowie.

Nagrody III Ogólnoukraińskiego Festiwalu Teatralnego „GRA” przyznane zostały w sześciu kategoriach. Nagrodę za „Najlepszy spektakl kameralny” otrzymała „Miłość/Любов” w reżyserii i choreografii Mikołaja Mikołajczyka, przygotowana w Kijowskim Akademickim Teatrze „Złote Wrota” (Золоті Ворота).

Serdecznie gratulujemy!

Spektakl miał premierę 9 listopada 2019 roku i od tego czasu jest regularnie grany na scenie Kijowskiego Akademickiego Teatru „Złote Wrota”. Najbliższa okazja do obejrzenia przedstawienia na żywo: 6 grudnia 2020 o godz. 19.00.

Z recenzji:

„Miłość/Любов” to przede wszystkim świetna gra aktorów, ich zaangażowanie, sceniczna szczerość, ale i umiejętności – aktorskie, ruchowe, wokalne. To zupełnie inna energia niż znana mi do tej pory z polskich realizacji […] Mimo że w spektaklu dostrzec można wiele charakterystycznych dla Mikołajczyka elementów, to jednak jest on jeszcze bardziej emocjonalny i prowokujący widza do własnych poszukiwań, w tym przypadku – znaczenia miłości. Przyjazd na premierę do Kijowa okazał się jedną z lepszych decyzji ostatniego czasu”.

Marta Seredyńska

Miłość/Любов

Autor idei, reżyser, choreograf: Mikołaj Mikołajczyk (Polska)

Artysta: Olesya Golovach

Obsada: Vladimir Kovbel, Hrystyna Liuba, Vladislav Onishchenko, Orest Pastuch, Andriy Polishchuk, Artem Plionder, Daria Tverdohlib

Opieka dramaturgiczna: Anastasia Chuvakova

Producent: Marina Dashuk (Białoruś)

Premiera: 9 listopada 2019

https://zoloti-vorota.kiev.ua/performance/milosc

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close