Wersja do druku

Udostępnij

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję wyjątkowego spektaklu John w wykonaniu DV8 Physical Theatre. Przedstawienie ramach cyklu Scena brytyjska na dużym ekranie będzie można zobaczyć 5 lutego o godz. 19.00 w 16 kinach sieci Multikino oraz jednym Silver Screen. Dodatkowe pokazy odbędą się także we Wrocławiu 7 i 22 lutego (Kino Nowe Horyzonty), w Łodzi 19 lutego (Kino Wytwórnia), w Koninie 9 lutego (Koniński Dom kultury) oraz 22 lutego w Opolu Lubelskim (Opolskie Centrum Kultury – Kino Opolanka).

 

Międzynarodowej sławy teatr tańca DV8 Physical Theatre ma w swoim dorobku 18 cenionych dzieł teatralno-tanecznych, cztery filmy telewizyjne, które zdobyły ponad 50 brytyjskich i międzynarodowych nagród. Swoją najnowszą produkcję, łączącą ruch, taniec i słowo mówione pt. John prezentuje na deskach National Theatre. Australijczyk Lloyd Newson, dyrektor artystyczny DV8, przeprowadził wywiady z ponad pięćdziesięcioma mężczyznami, zadając im pytania dotyczące miłości i seksu, żądając szczerych odpowiedzi. Jednym z pytanych był John. Jego historia okazała się niezwykła i poruszająca.

 

 

JOHN. Kryminalista. Kochanek. Ojciec. Podpalacz. Uwodziciel. Ocalały.

Bohater spektaklu Lloyda Newsona.

Po latach wypełnionych przestępczością, narkotykami i walką o przetrwanie, poszukiwanie nowego życia doprowadza Johna do miejsca, w którym zbliża się do innych w najbardziej nieoczekiwany sposób. O tym rzadkim doświadczeniu powstał spektakl.

John to rzecz dla miłośników współczesnego tańca, ale też dla tych, którzy w sztuce cenią świeżość spojrzenia i moc przekazu.

W roli tytułowej wystąpił Hannes Langolf, tancerz współpracujący Random Dance, Punchdrunk oraz Fabulous Beast Dance Theatre, który wystąpił również we wcześniejszych produkcjach DV8 Physical Theatre – To Be Straight With You oraz Can We Talk About This?.

 

Spektakl zostanie pokazany  5 lutego w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

 

Ponadto prezentacje zaplanowano wg następującego harmonogramu:

Wrocław: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 7 lutego 2015 i 22 lutego o godz. 18:00.

Konin: Koniński Dom Kultury, Plac Niepodległości 1, 9 lutego 2015 o godz. 18:00.

Łódź: Kino Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, 19 lutego 2015 o godz. 19:30.

Opole Lubelskie: Opolskie Centrum Kultury, Kino Opolanka, ul. Lubelska 30, 22 lutego 2015 o godz. 19:00

 

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Uwaga! Wydarzenie tylko dla widzów dorosłych.

 

Autor i reżyseria: Lloyd Newson

Zwiastun

Więcej informacji (w tym pełna obsada):

http://ntlive.nationaltheatre.org.uk/productions/47625-john

 

Czas trwania: ok 180 min (spektakl 150-160 min, w tym jedna przerwa + ok. 20 min materiałów dodatkowych (wywiady, reportaże, zwiastuny).

Organizator: Multikino S.A.

Partner Strategiczny: British Council

Dystrybutor: Cikanek Management

Nośnik / Technologia: DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, polskie napisy

Patroni: Aktivist, Magazyn Kulturalny, Mediarun.pl, Tygodnik Przegląd, Infomusic.pl, Polskamuza.eu, Superstarsi.pl, TerazTeatr.pl, trojmiasto.pl, Warsaw Insider oraz RMF Classic.

Mecenat: OSRAM

 

 Logo Cikanek Film (miniaturka)Logo British Council (miniaturka)

 

***

 

ORGANIZATORZY:

 

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami. Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki. W 2014 roku British Council obchodzi 80-lecie swojej działalności na świecie.

 

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, szkołach partnerskich w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council priorytetowe.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish i www.facebook.com/BritishCouncilPolska.

 

 

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 31 kin w 25 miastach Polski z łączną liczbą 253 ekranów i 53 716 miejscami. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w projektory cyfrowe Barco DP 4K, fenomenalny system dźwięku Martin Audio i największy w Europie ekran przystosowany do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca). Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory firmy BARCO i systemy do  projekcji  trójwymiarowej Dolby 3D. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet. Multikino jest liderem cyfryzacji w Europie czyli technologicznego i jakościowego przełomu w branży kinowej.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close