Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na kolejną odsłonę Kina Tańca On-line.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas czwartej w tym roku odsłony Kina Tańca On-line  – projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury i Fundacji Artystycznej PERFORM widzowie będą mogli się przyjrzeć się różnym wymiarom emocji ujętych w metaforyczny i surrealny język filmu tańca. Filmy będą dostępne od czwartku 22 grudnia od godz. 19.00 aż do niedzieli 25 grudnia.

Pod wspólnym hasłem „Światy wewnętrzne” zostaną zaprezentowane różnorodne filmy odzwierciedlające przelotne impulsy, stany i subiektywne perspektywy „bycia w świecie”, które w codziennym życiu z trudem znajdują dla siebie właściwe kanały ekspresji. To program zachęcający do empatii: do spojrzenia pod powierzchnię i do odczytywania znaczeń między wierszami. To program stawiający pytania o ambiwalentne, złożone i nieuchwytne uczucia; o nienazwane marzenia i lęki. Jak wyglądają nasze wewnętrzne światy? Jak – i czy w ogóle – możemy je wyrazić?

Program:

  • I Am Fine, reż. Victoria Donnet / Francja, 4 min
  • Stompen (Fist), reż. Thomas Bos / Holandia, 10 min
  • Mother Melancholia, reż. Samantha Shay / Niemcy, 29 min
  • Dancen, reż. Corina Andrian / Rumunia, 16 min
  • Under the Skin, reż. Carmen Porras / Hiszpania, 15 min

Jak można obejrzeć program?

Filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie. Link do albumu Kino Tańca On-line vol. 4 z filmami i krótkim wideowprowadzeniem zostanie opublikowany w czwartek, 22 grudnia o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 25 grudnia 2022 roku: https://kinotanca.dropmark.com/1347465

Kurator: dr Regina Lissowska-Postaremczak
Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja III
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close