Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM i kuratorka Regina Lissowska-Postaremczak zapraszają na kolejną odsłonę Kina Tańca Online. Wakacyjny program Kina Tańca Online to wyjątkowa selekcja dziewięciu krótkometrażowych filmów tańca wyróżnianych i nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Z niepokojem przyglądając się narastającym społecznym nierównościom, odsłonę Ruch oporu organizatorzy poświęcają wyjątkowym produkcjom, w których medium filmu tańca staje się środkiem wyrażania sprzeciwu wobec różnych form dyskryminacji. To filmy będące protestem przeciw przemocy – zarówno realnej, jak i symbolicznej; upominające się o równość, społeczną sprawiedliwość i prawa człowieka. Organizatorzy oddają także głos samym twórcom, którzy zgodzili się osobiście opowiedzieć o kontekście i motywacji stojącej za powstaniem ich filmów.

 

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy dostęp do Internetu i link. Link do albumu Kino Tańca Online vol. 4 z filmami i krótkim wideo-wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu w czwartek, 27 sierpnia 2020. o godz. 19.00 i będzie dostępny do niedzieli 30 sierpnia 2020.

 

***
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury; Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt: Centralna Scena Tańca
Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close